w

Mielone bez wieprzowiny też mogą być znakomite

Mielone bez wieprzowiny
TheMalni, Getty Images

Mielone bez wieprzowiny to nie abstrakcja — można je przygotować z innego mięsa, które jest tańsze i ma mnóstwo żelaza. Jeśli nigdy nie próbowałaś podrobów, to szansa, by zjeść je w mniej inwazyjnej wersji. Zmielone serca drobiowe nie będą się rzucać w oczy, a gwarantuje, że większość domowników zje takie mielone ze smakiem.

Podroby nie są aż tak popularne jak mięso, ale nie oznacza to, że są mniej smaczne czy zdrowe. Jakoś tak się przyjęło, że te produkty odzwierzęce są dla nas bardziej odrzucające i mało kto się na nie decyduje. Co ciekawe, podroby są bardzo zdrowe — zawierają mnóstwo żelaza, fosforu, miedzi i witaminy B.

Wykorzystując serca drobiowe do mielonych, mamy pewność, że nasze kotlety są pełne witamin i minerałów, a podroby są mniej skażone chemią i konserwantami. Dodatkowo nie mają aż tak dużo tłuszczu, jak choćby tradycyjne mięso mielone.

Mielone bez wieprzowiny też mogą zachwycać

Być może takie mielone będą nieco ciekawszą opcją niż tradycyjne kotlety. Najlepiej nie zrażać się już na samym początku, tylko dlatego, że produkt jest nam słabo znany. Poniższa receptura powinna pomóc w przełamaniu pierwszych lodów w stronę podrobów.

Mielone z serc drobiowych

Drobiowe mielone to duża odmiana w kuchni, ale mielone z serc to już prawdziwe szaleństwo! Zanim je ocenisz — spróbuj!
Czas całkowity 35 min.
Czas przygotowywania 25 min.
Czas gotowania 10 min.

Składniki

na 6 kotletów

Sposób przygotowania

  • Podroby wypłucz w wodzie i zmiel za pomocą maszynki do mięsa. Odstaw je na bok.
  • Bułkę namocz w mleku, a cebulę poszatkuj na drobną kostkę. Wrzuć cebule na rozgrzany olej i zeszklij.
  • Bułkę i cebulę przepuszczamy przez maszynkę do mięsa. Dodajemy pokrojony w drobną kostkę boczek i mieszamy z mielonymi sercami drobiowymi.
  • Do masy dorzucamy rozdrobniony czosnek sól i pieprz.
  • Formujemy kotlety i obtaczamy w bułce tartej, tak by powstała panierka.
  • Na patelni rozgrzewamy sporą ilość tłuszczu i podsmażamy kotlety z obu stron, aż będą rumiane.
  • Podajemy z ziemniakami i surówką.
Zobacz
Ocena:
(1 głos)

Do takich kotletów najlepiej smakują klasyczne tłuczone ziemniaczki i surówka. Jeśli jednak nie jadasz ziemniaków lub zwyczajnie Cię znudziły, możesz je podać z kaszą gryczaną.

  • Miniatura:
  • TheMalni, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli