w

Warstwowy deser z rabarbarem i kremem mascarpone. Dużo szybszy niż pieczone ciasto

PeeterS, Getty Images

Deser z rabarbarem to ciekawa propozycja na efektowny przysmak w szklance lub pucharku. Większość z nas przygotowuje ciasto z kawałkami kwaskowatych łodyg, a my mamy nico inny pomysł na wykorzystanie tej rośliny. Sprawdź poniżej, jak przygotować pyszny deser!

Jeśli nigdy nie pracowałaś ze świeżym rabarbarem, to pora to zmienić. W sklepach pojawiły się pierwsze wiązanki łodyg, które są aktualnie najsmaczniejsze. Można z niego przygotować tradycyjne ciasto, kompot czy dżem, ale mało kto myśli, by wykorzystać go w jednoporcjowym deserze.

Zamiast stać przy mikserze i ubijać pianę na biszkopt, lepiej zrobić kilka prostych deserków z rabarbarem i kremem mascarpone, który każdy tak uwielbia. Całość będzie idealnie wyważona, gdyż kwaskowaty mus idealnie przełamie słodycz deseru.

Deser z musem rabarbarowym

Bardzo łatwy w przygotowaniu, orzeźwiający i kwaskowaty deser, który dasz radę zrobić w 30 minut.
Czas całkowity 30 min.
Czas przygotowywania 30 min.

Składniki

na 4 porcje

Sposób przygotowania

  • Rabarbar dobrze myjemy pod bieżącą wodą, kroimy w drobną kostkę i wrzucamy do garnka. Dolewamy odrobinę wody i doprowadzamy do wrzenia. Następnie dosypujemy 40 g cukru i gotujemy na małym ogniu, aż woda odparuje, a rabarbar będzie miał konsystencje musu. Odstawiamy go do wystudzenia.
  • W misce ubijamy śmietankę na sztywno, dodajemy po łyżce mascarpone i w dalszym ciągu ubijamy. Dodajemy cukier, a na końcu sok z połówki cytryny.
  • Na dno szklanek wrzucamy kilka pokruszonych herbatników, skrapiamy je sokiem z pomarańczy, na to ląduje mus z rabarbaru i śmietanka. Powtarzamy kolejność aż do samej krawędzi szklanki.
Zobacz
Ocena:
(1 głos)

Skusisz się na deser z rabarbarem? Naszym zdaniem jest przepyszny i bardzo łatwo go przygotować w naprawę krótkim czasie.

Dlaczego warto jeść rabarbar?

Rabarbar to sezonowe warzywo, które dzięki swojej kwaskowatości upodobało się cukiernikom na całym świecie. Zjadamy jego zbite łodygi, które można upiec, usmażyć czy też jeść na surowo. Najlepszy to ten, który można zebrać na wiosnę, gdyż jest najbardziej miękki i plastyczny. Później łodygi stają się zbyt łykowate i niesmaczne.

Warzywo zawiera mnóstwo witaminy A, C i E, a potas, kwas foliowy, wapń czy żelazo. Tak naprawdę znajdziemy w nim cały bukiet witamin i minerałów, które wspomagają układ krążeniowy i pracę serca.

  • Miniatura:
  • PeeterS, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli