w ,

Gotowanie ryżu bez wody. Zaskakujący patent

Choć przygotowani ryżu brzmi banalnie prosto, to nie zawsze dostajemy to, czego oczekujemy. Twardy, bez smaku albo rozmokły i przesolony… kuchenny horror dla tych, co dopiero zaczynają w kuchni, a czasami nawet dla doświadczonej osoby. Okazuje się, że ryż można gotować w innym płynie niż czysta woda, a ponadto ziarenka ryżu po ugotowaniu są miękkie i aromatyczne.

kuppa_rock/Getty Images Pro

Ryż bez wody? Tak, to możliwe

Wystarczy że użyjesz innego płynu np.: bulionu, mleka, sosu. Gdy dodasz ziarenka wprost do zupy lub sosu, nabiorą one smaku potrawy. Gotowanie ryżu w zupie zagęszcza ją, a wszystkie składniki odżywcze pozostają w daniu.

Gotowanie ryżu na mleku sprawi, że stanie się kremowy i będzie idealnie pasował do deserów czy słodkich zapiekanek.

MART PRODUCTION/Pexels

Ryż z piekarnika

Sposób na sypki i aromatyczny ryż z piekarnika jest równie prosty co ten z garnka. Wystarczy że wsypiesz ziarenka do naczynia żaroodpornego i zalejesz je bulionem, a następnie wstawisz naczynie do piekarnika na 220* na 30 minut.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Autor: Ola Zając

    Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
    Napisz do Oli