w

Chcesz aby Twój piekarnik wyglądał jak nowy? Wstaw do niego garnek z tą miksturą

GoodLifeStudio, Getty Images Signature

Garnek w piekarniku? Tak, może brzmieć to początkowo dość absurdalnie, ale już za moment przekonasz się, że to genialny trik, który warto znać. Dlaczego?

Nie wiem jak Ty, ale ja ogólnie bardzo lubię sprzątać. Problem zaczyna się, kiedy muszę wyczyścić sprzęty kuchenne. Nie ukrywam, że nie jest to moje ulubione zajęcie. I nie chodzi tu nawet o to, że czyszczenie piekarnika, zmywarki, kuchenki indukcyjnej, czy kawiarki jest czasochłonne i wymaga sporo nakładu pracy.

Czyszczenie kuchenki indukcyjnej/źródło: dragana991, Getty Images

Bardzo denerwował mnie fakt, że pomimo moich starań, nie zadowalał mnie efekt końcowy. Niby sprzęty nie były brudne, ale nie wyglądały jak „nowe”, a to potrafiło zepsuć mi humor nawet na kilka dni.

Na szczęście ostatnio odkryłam genialny patent na dokładne wyczyszczenie piekarnika. I to bez ciężkiego szorowania przez długi czas. Jak to zrobić?

Garnek w piekarniku pomoże skutecznie go wyczyścić

Do szybkiego i skutecznego wyczyszczenia piekarnika będziesz potrzebować trzech rzeczy, a mianowicie: garnka, 250 ml wrzątku oraz 125 ml octu. Wlej wodę i ocet do garnka, po czym dokładnie wymieszaj.

Następnie umieść ruszt z piekarnika na środku i bezpośrednio na nim ustaw garnek z wodą i octem. Zamknij drzwiczki piekarnika i uruchom urządzenie. Piekarnika ma pracować przez 30 minut w temperaturze 250 stopni Celsjusza. I to wszystko!

Brudne i tłuste plamy nie będą już problemem. Ocet, wysoka temperatura i powstała w urządzeniu para wodna, skutecznie się z nimi rozprawią.

Na koniec wystarczy, że przetrzesz wnętrze piekarnika do sucha przy pomocy ręcznika kuchennego. Pamiętaj też, aby dokładnie umyć garnek, który używałaś do wyczyszczenia piekarnika. Prawda, że to genialne?

Jak sama widzisz, czyszczenie piekarnika wcale nie musi być prawdziwą katorgą. Wystarczy sprytne rozwiązanie, które możesz wykorzystać jeszcze dziś. Wszystkie potrzebne składniki na pewno masz pod ręką, dlatego nie zwlekaj i bierz się do pracy. Tym bardziej, że zbliżają się świąteczne porządki, dlatego możesz je zainaugurować czyszczeniem piekarnika.

Zobacz także: Jak usunąć osad z kawy na filiżankach?

 • Miniatura:
 • GoodLifeStudio, Getty Images Signature

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani