w

Bez tych przypraw barszcz czerwony będzie mdły i bez wyrazu

Źródło: kamranaydinov

Aby przygotować smaczny barszcz czerwony na Wigilię potrzebujesz nie tylko zakwasu, ale również kilku ważnych dodatków w postaci warzyw i przypraw. Wiele osób zapomina o ich dodaniu i przyprawia barszcz jedynie pieprzem i solą. Niestety to zdecydowanie za mało aby uzyskać smaczny, aromatyczny i esencjonalny wywar, który zostanie w pamięci gości na długi czas. Dlatego dziś chcemy zachęcić was do tego, aby do tegorocznego barszczu czerwonego dodać przyprawy, których dotąd nie używaliście. Które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę? Podpowiadamy.

Barszcz czerwony jest zupą, która w święta Bożego Narodzenia gości w prawie każdym polskim domu. Mocny, rubinowy kolor, lekko kwaśny posmak i zapach zakwasu z buraków sprawiają, że barszcz podbił serca wielu Polaków. Niestety wydobycie z niego tego „czegoś” co nadaje mu charakteru nie jest łatwe. W barszczu czerwonym liczą się najdrobniejsze szczegóły, a wśród nich np. przyprawy. Mimo że często dodajemy je „na oko” i trochę w ciemno warto wiedzieć, że są przyprawy, które idealnie komponują się ze smakiem buraków i które powinny być nieodłączną częścią przygotowania barszczu czerwonego. Jakie to przyprawy?

Przyprawy do barszczu czerwonego

Pierwszą przyprawą czy warzywem, które wręcz musi znaleźć się w barszczu jest… czosnek. Czosnek może trafić do zupy zarówno świeży jak i w wersji surowej. Którąkolwiek wersję byśmy nie dodali, jedno jest pewne, że jest to przyprawa, która mocno podkreśla smak barszczu i której nie może zabraknąć podczas jego przygotowania. Poza czosnkiem w barszczu czerwonym powinny się znaleźć: liść laurowy, ziele angielskie, lubczyk, majeranek i kminek. Poza wyborem przypraw do barszczu równie ważna jest kolejność w jakiej dodamy je do zupy. Nigdy nie wrzucajmy wszystkiego na raz. Od początku gotowania w barszczu powinny się znaleźć: pieprz, ziele angielskie i liście laurowe. Dopiero później możemy dodać majeranek i czosnek. Na zakończenia gotowania już po odcedzeniu warzyw dodajemy: sól, kminek, lubczyk czy ewentualnie małą ilość cukru.

  • Miniatura:
  • Źródło: kamranaydinov

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Izabela Leśniewska

      Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.