w

Przygotuj tak rybę, a panierka nie będzie z niej odpadała

Źródło: draganadutina, Getty Images

Ryba smażona w panierce to niekwestionowany faworyt wśród dań rybnych. Mimo że jej wersja duszona, czy pieczona jest o wiele zdrowsza, Polacy wciąż najchętniej smażą ryby w głębokim oleju. Niestety często zdarza się tak, że panierka jest mało chrupiąca lub wręcz odpada od ryby. Co zrobić, żeby temu zapobiec?

Nic tak nie denerwuje w trakcie smażenia ryby jak pływająca w oleju panierka, która odpadła od mięsa. Dlatego też zabierając się za danie rybne należy nie tylko skupić się na obróbce termicznej, ale też na wcześniejszym odpowiednim przygotowaniu filetów. Istnieje kilka wskazówek, dzięki którym smażona ryba będzie perfekcyjna, jak z najlepszej nadmorskiej restauracji. Co to za wskazówki?

Jak uniknąć rybnej katastrofy?

Przygotowując rybę najlepiej byłoby korzystać z świeżych filetów. Niestety ograniczona dostępność, a także wysoka cena, sprawiają, że Polacy najczęściej korzystają z filetów mrożonych. Dlatego też pierwszym krokiem do perfekcyjnej smażonej ryby, jest dokładne rozmrożenie i osuszenie filetów. Jeśli tego nie zrobimy panierka będzie odpadać, tłuszcz będzie strzelał dookoła i generalnie będziemy skazani na rybną katastrofę.

Panierka odpada od ryby? Mamy na to sposób

Co jeszcze jest ważne? Zawsze panieruj rybę dopiero przed samym smażeniem. Jeśli zrobisz to wcześniej panierka nasiąknie wilgocią i nie będzie chrupiąca. Skoro jesteśmy już przy panierce warto w tym momencie poznać patent o którym mało kto wie. Żeby panierka nie odpadała należy dodać do mąki pszennej, łyżkę mąki ziemniaczanej. Następnie należy osuszone kawałki ryby panierować w mące, jajku i bułce tartej. Ostatnim krokiem do idealnej panierki jest smażenie ryby w mocno rozgrzanym tłuszczu. Tłuszcz powinien mieć około 170-190 stopni. Ważne jest, żeby już pierwsze kawałki ryby od razu trafiły na mocno rozgrzany tłuszcz.

  • Miniatura:
  • Źródło: draganadutina, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Izabela Leśniewska

      Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.