w

Odgrzewanie ryżu bez sklejania. Prosty trik warty zapamiętania!

Odgrzewanie ryżu bez sklejania
Koshiro Kiyota, Getty Images

Odgrzewanie ryżu bez sklejania jest możliwe! Wystarczy poznać prosty trik, dzięki twój ryż nie stanie się posklejaną kupą ziarenek. Czy uwierzysz, że rozwiązanie problemu znajduje się w zamrażarce! Chodzi tutaj o kostki lodu, które potrafią rozwiązać problem ze sklejonym ryżem.

Odgrzewanie ryżu w mikrofali to najszybsza dostępna opcja. Rozgrzewanie patelni i pilnowanie by ziarenka się nie przypaliły jest bardziej uciążliwe.

Choć użycie mikrofalówki jest korzystniejsze, trzeba pamiętać o tym, że ryż lubi się sklejać. Aby nie otrzymać sklejonej bryły warto zastosować pewien trik z kostkami lodu.

Odgrzewanie ryżu bez sklejania!

Odgrzewanie ryżu bez sklejania
ryż z kostkami lodu/ fot. TAGSTOCK1, Getty Images

Zimny ryż przesyp do miseczki i dodaj dwie kostki lodu. Górę miski nakryj papierem do pieczenia i wstaw ryż do mikrofalówki na odpowiedni program. Po podgrzaniu ryż stanie się sypki, bez sklejonych bryłek.

Jeśli nie masz mikrofalówki bądź nie przekonuje Cię ta metoda, użyj tradycyjnej metody podgrzewania. Wrzuć ryż na patelnię i podsmażaj na niewielkim ogniu, tak by nie spalić ziarenek. Aby ziarna nie były wysuszone, dolej odrobinę wody lub podsmaż je bezpośrednio z dodatkiem sosu. Ryż podduszaj pod przykryciem, będzie znacznie smaczniejszy!

Zobacz również inne wpisy z ryżem w roli głównej:

 • Miniatura:
 • Koshiro Kiyota, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli