w

Jak usunąć rysy ze szklanej powierzchni? Pasta rozwiąże problemy

rysy ze szklanej powierzchni
Stockbyte, Photo Images

Małe rysy na szklanej powierzchni sprawiają, że nasze przedmioty tracą blask i stają się matowe. Chyba nikt nie chce takiego obrotu sprawy, dlatego lepiej zacząć przeciwdziałać wcześniej, a jeśli już dorobimy się rys, trzeba znaleźć sposób jak je wygładzić. Przekopaliśmy cały internet, by rozwiązać ten problem i mamy genialne rozwiązanie!

Jak powstają rysy na szklanej powierzchni?

Rysy powstają w momencie gdy jakiś przedmiot o ostrym końcu przesuwa się po szkle. Wcale nie trzeba do tego noża czy kamienia, wystarczą okruszki, które dociskają do powierzchni przez inny przedmiot. Takim oto sposobem można porysować szklanki, półki w lodówce czy stolik.

Wina często leży po stronie ścierek, które są z nieodpowiednich materiałów, a ich twarde włókna szorują po powierzchni. Kiedy zabierasz się za oczyszczanie szkła, pamiętaj, by używać jedynie dedykowanych detergentów i miękkich szmatek z mikrofibry.

rysy ze szklanej powierzchni
fot. Gorvik, Getty Images

Kiedy już dojdzie do uszkodzenia tafli, a ryski są jeszcze niewielkie można je „wypełnić” domowym sposobem za kilkanaście złotych. Lecz zanim do niego przejdziesz, musisz pamiętać, że szklaną powierzchnię trzeba dobrze przygotować. Przygotuj roztwór wody z octem w proporcji 1:1 i wypłucz naczynia, a następnie przemyj ścierką z mikrofibry do sucha. W ten sposób na szkle nie będzie żadnych zanieczyszczeń.

Teraz gdy twoje przedmioty są czyste, można je natrzeć pastą do zębów, a następnie dać jej zaschnąć. Szkło przemywamy wodą i wycieramy do sucha ścierką z mikrofibry. Jeśli rysy są w dalszym ciągu widoczne, możesz powtórzyć proces. W ten sposób powstanie druga warstwa produktu, która dodatkowo zapełni wgłębienie. Sposób nie zadziała na głębokie rysy, po których można przejechać paznokciem.

 • Miniatura:
 • Stockbyte, Photo Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli