w

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z kuchennego zlewu? Przyda się torebka herbaty

jak pozbyć się brzydkiego zapachu z kuchennego zlewu
Savany, Getty Images Signature

Już za moment dowiesz się, jak pozbyć się brzydkiego zapachu z kuchennego zlewu. I to przy pomocy niepozornego produktu. Podpowiem tylko, że można znaleźć go w każdej kuchni.

Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie w kuchni bez zlewu. To w końcu tam płuczemy wszystkie owoce i warzywa, myjemy naczynia i kuchenne gadżety potrzebne na już, czy odcedzamy ugotowany makaron oraz ziemniaki. Tak, kuchenny zlew to niezastąpiony element każdej kuchni.

I z racji na fakt, że często go używamy do różnych zadań, z czasem może zacząć ulatniać się z niego nieprzyjemny zapach. Jak się go pozbyć? I czy istnieje domowy sposób, który sprawdzi się w tej roli idealnie? Już za moment wszystko stanie się jasne!

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z kuchennego zlewu?

Okazuje się, że do rozwiązania dzisiejszego problemu nie potrzebujesz specjalnych środków, które wiążą się z dodatkowymi zakupami. Ten produkt na pewno masz w swojej kuchni, więc nie musisz wydawać dodatkowo nawet złotówki. Co więcej, potrzebny składnik zapewne wylądowałby w koszu. A tak jeszcze się do czegoś przyda.

O jakim produkcie mowa? Chodzi tu oczywiście o niepozorną torebkę herbaty, którą po użyciu na pewno wyrzucasz do kosza na śmieci. A to duży błąd. Taką torebkę zamiast wyrzucać do kosza, umieść w otworze kuchennego zlewu, zalej gorącą wodą i zostaw na kilka godzin. Najlepiej na całą noc.

Dzięki temu prostemu trikowi, nie tylko wykorzystasz potencjał torebki herbaty w 100%, ale przede wszystkim pozbędziesz się przykrej woni unoszącej się ze zlewu w prosty i szybki sposób. Intensywny aromat herbaty skutecznie poradzi sobie z każdą przeszkodą.

Proces ten możesz powtarzać profilaktycznie co jakiś czas, aby mieć pewność, że nie spotka Cię przykra niespodzianka w przyszłości.

Zobacz także: Kratka do piekarnika wymaga czyszczenia? Włóż ją do worka na śmieci

 • Miniatura:
 • Savany, Getty Images Signature

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  2 komentarzy

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani