w

Odetnij róg z gąbki do naczyń a ułatwisz sobie życie. Brzmi głupio?

gąbka do mycia naczyń

W skład wyposażenia każdej kuchni wchodzi gąbka do mycia naczyń. Ale czy wiesz, po co odcina się jej rogi? Czy jest to zaplanowane działanie, czy czysty przypadek? Tego wszystkiego, dowiesz się już za moment!

Choć w większości kuchni królują dziś zmywarki, przy kuchennym zlewie nadal można znaleźć gąbkę do mycia naczyń. Przydaje się nie tylko w awaryjnych sytuacjach, kiedy potrzebujemy umyć na „już” jakiś garnek, czy też talerz. Z jej pomocą można też przetrzeć kuchenne blaty. A po jakimś czasie, kiedy nie jest już wykorzystywana w kuchni, może posłużyć jeszcze do czyszczenia łazienki lub mycia butów.

Gąbka do mycia naczyń z odciętym rogiem

No właśnie, skoro niepozorna gąbka do naczyń ma tak szerokie zastosowanie, to należy wykorzystać jej potencjał w 100%. Tylko w jaki sposób?

Zanim przejdziemy do sedna, to chyba nie muszę przypominać Ci, że gąbki do naczyń są jednym z tych miejsc, gdzie lubią gromadzić się bakterie. I choć o nie dbamy, po każdym wykorzystaniu dokładnie myjemy i suszymy, lepiej zmieniać je na bieżąco. Minimum raz w tygodniu.

Nie oznacza to jednak, że gąbki te już się do niczego nie nadają. I tu właśnie przyda się dzisiejszy patent. Bo skąd wiedzieć po pewnym czasie, która gąbka nadaje się do mycia naczyń i przecierania kuchennych blatów, która do sprzątania łazienki, a która do czyszczenia butów?

Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest sztuczka z odcinanymi bokami. Gąbka z 4 bokami oznacza, że jest nowa i możemy używać jej tylko w kuchni. Kiedy odetniemy jeden bok, możemy używać jej do czyszczenia zlewu w łazience i kabiny prysznicowej, odcinając dwa boki wykorzystujemy ją do czyszczenia muszli klozetowej, a gąbka bez trzech boków oznacza, że czyścimy nią obuwie. I po kłopocie.

Już nigdy więcej się nie pomylisz i wykorzystasz potencjał gąbki do mycia naczyń w 100% Czy to nie genialne?

Zobacz także: Jak czyścić kryształy? Użyj tego, a odzyskają dawny blask

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    2 komentarzy

      Autor: Anna Nowak

      Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
      Facebook / Twitter / Napisz do Ani