w

Jak wyczyścić kabinę prysznicową, aby wyglądała jak nowa?

Jesteś w trakcie porządków i zastanawiasz się, jak wyczyścić kabinę prysznicową? Przychodzę z domowymi rozwiązaniami, które nigdy Cię nie zawiodą.

Na pewno czytałaś już nie jeden mój artykuł i doskonale wiesz, że sprzątanie to moja największa zmora. Jeszcze o ile mogę zaakceptować szybkie mopowanie, czy przetarcie kurzu na meblach, bo od razu widzę efekt, to kłopoty pojawiają się przy myciu sprzętów kuchennych i porządkach w łazience.

Oczywiście znajdziesz u nas wiele cennych porad i trików sprzątających, które pomogą przywrócić dawny blask sprzętom kuchennym. W naszej bazie znajdzie się także kilka rozwiązań, które pomogą dokładnie wysprzątać łazienkowe elementy. Ostatnio pisałam chociażby o czyszczeniu pożółkłego brodzika. Jak się okazuje, odzyskał on dawny blask i nieskazitelną czystość dzięki zwykłej maślance.

Dziś przyszedł czas na kolejny element łazienkowy, którego nie lubię sprzątać. Na szczęście dzięki domowym rozwiązaniom, proces ten jest dużo łatwiejszy, dlatego chętnie się nimi podzielę. Takich treści nigdy za wiele!

Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

W wielu domach i mieszkaniach coraz częściej zamiast wanny możemy spotkać się z kabiną prysznicową. I nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że takie rozwiązanie jest praktyczniejsze i szybsze. Co więcej, zajmuje mniej miejsca w łazience, w której i tak musimy upchać sporo elementów.

I o ile korzystanie z prysznica to duże udogodnienie i szybkie działanie, to dokładne wyczyszczenie powierzchni kabiny prysznicowej może doprowadzić do prawdziwego bólu głowy. Jak pozbyć się wszelkich osadów, pleśni i kamienia? I to bez kilkugodzinnego szorowania i marnych efektów? Czy to w ogóle jest możliwe?

Oczywiście, że tak! I wszystkie potrzebne do tego zadania środki, znajdziemy w kuchennej szafce. Dodatkowe wydatki i nadprogramowe zakupy nam więc nie grożą.

Czyszczenie kabiny prysznicowej/źródło: Nagaiets, Getty Images

Mieszanka octu i wody

Na początek zacznijmy od domowej mikstury na bazie octu i ciepłej wody. Produkty łączymy w proporcji 1:1, po czym przelewamy do butelki z atomizerem. Następnie mieszankę rozprowadzamy na powierzchni kabiny prysznicowej i zostawiamy na 5 minut. Po tym czasie przemywamy zabrudzone elementy i na koniec wszystko polewamy ciepłą wodą. Nalot po kamieniu, wszelkie osady i pozostałości po mydle nie będą miały szans.

Soda oczyszczona – jak wyczyścić kabinę prysznicową domowym i skutecznym sposobem

Kolejny niezastąpiony środek kuchenny, który przywróci dawny blask naszej kabinie prysznicowej, to niezawodna soda oczyszczona. Dzięki niej usuniesz uciążliwe osady oraz pleśń. W tym przypadku wystarczy połączyć ze sobą sodę oczyszczoną i wodę w takiej proporcji, aby powstała konsystencja pasty. Gotowy miks należy następnie nanieść na zabrudzenia i pozostawić na 10 minut. Na koniec dokładnie szorujemy zabrudzenia i spłukujemy ciepłą wodą.

Mikstura na bazie kwasku cytrynowego

Na pewno nie jeden raz czyściłaś czajnik przy pomocy kwasku cytrynowego, aby pozbyć się nagromadzonego osadu i kamienia. Jak się okazuje, środek ten przyda się również do czyszczenia kabiny prysznicowej. Do 250 ml ciepłej wody dodajemy 2-3 łyżki kwasku, po czym dokładnie mieszamy. Powstałą mieszankę przelewamy do butelki z pompką i zabieramy się do pracy. Instrukcja działania jest taka sama, jak w pierwszym opisanym przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Anna Nowak

      Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
      Facebook / Twitter / Napisz do Ani