w

Tego warzywa nigdy nie dodawaj do sałatki jarzynowej. Od razu poczujesz różnicę

Źródło: Karyna Panchenko, Pexels

Sałatka jarzynowa jest niekwestionowaną królową na polskich stołach. I pewnie długo nic jej nie zastąpi. Polacy chętnie jadają 'jarzynówkę’ na świętach, uroczystościach rodzinnych i na co dzień. Warunek jest jeden. Trzeba wiedzieć jakie warzywa można połączyć, a jakie absolutnie do siebie nie pasują. W szczególności jedno warzywo może mocno namieszać w sałatce. Nie dość, że popsuje smak, to jeszcze może mocno skrócić jej trwałość. Jakie warzywa dodać do jarzynówki, a jakie przysporzy nam problemów? Odpowiadamy.

Wydawać by się mogło, że sałatka jarzynowa nie może przysporzyć nam żadnych trudności. Co może być trudnego w ugotowaniu i pokrojeniu warzyw? Okazuje się jednak, że i prosta jarzynówka może nam się nie udać. Szczególnie jeśli nieświadomie dodamy do niej warzywo, które nie do końca współgra z pozostałymi.

Jakie warzywa dodać do jarzynówki, a jakiego unikać?

Klasyczna sałatka jarzynowa to połączenie: marchewki, pietruszki, ziemniaków, jajek, selera, groszku i majonezu. Co niektórzy urozmaicają tradycyjną wersję dodając kukurydzę, jabłko, czy ogórki konserwowe. Jeszcze inni dodają do jarzynówki cebulę… I to właśnie cebula może przysporzyć wiele problemów. Po pierwsze jeśli dodamy jej zbyt dużo zdominuje smak sałatki. Po drugie, jeśli dodamy cebulę, możemy się spodziewać, że sałatka będzie dobra maksymalnie dwa dni. Na szczęście istnieje jeden prosty patent, dzięki któremu do jarzynówki możemy dodać cebulę bez obaw o jej smak i trwałość. Wystarcz, że sałatkę zrobisz jak zawsze, a pokrojoną cebulę, będziesz dodawać jedynie do tej porcji, która wyląduje na stole.

  • Miniatura:
  • Źródło: Karyna Panchenko, Pexels

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Izabela Leśniewska

      Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.