Spis treści
Już za moment poznasz przepis na kotlety mielone ze śledziem w roli głównej. Ta genialna receptura ma ponad 100 lat. Koniecznie musisz ją poznać!
Lubisz kotlety mielone? A co jeśli powiem Ci, że możesz przygotować je w zupełnie nowym wydaniu? Takich kotletów mielonych jeszcze u nas nie było. Nie dość, że jest to ciekawe połączenie, to do tego jeszcze genialne smakuje. Obok takiej kombinacji smakowej nie sposób przejść obojętnie. Po prostu palce lizać!
Dzisiejszy przepis ma ponad 120 lat. Ale to nie koniec ciekawostek. Otóż kotlety mielone z dzisiejszego przepisu mają bardzo interesującą i jednocześnie nietypową bazę. Jaką? Są to śledzie. Tak, dobrze przeczytałaś.
Już za moment dowiesz się, jak przygotować genialnie kotlety na bazie śledzi. Będzie to zarazem pyszny posiłek, jak i ciekawa podróż kulinarna w przeszłość. Chyba nie muszę dodawać nic więcej, aby przekonać się do wypróbowania stuletniej receptury?
Kotlety mielone ze śledziem
Składniki
na 12 porcji
- 600 g filety śledziowe
- 2 szkl. mleko
- 1 szt. cebula
- 2 szt. jajko
- 1 szt. bułka
- 1 szkl. bułka tarta
- przyprawy (sól i pieprz)
Sposób przygotowania
- Pracę nad przepisem rozpoczynamy od moczenia filetów śledziowych w mleku. Rób to przez kilka godzin.
- Następnie posiekaj je drobno.
- Drugą szklankę mleka wykorzystaj do moczenia bułki.
- W międzyczasie posiekaj cebulę w drobną kostkę. Po czym podsmaż na złoty kolor na rozgrzanej patelni z dodatkiem masła.
- W misce łączymy ze sobą: namoczoną i odciśniętą bułkę, wcześniej przygotowane śledzie, podsmażoną cebulę, jajka oraz przyprawy. Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki.
- Z powstałej mieszanki zrób małe kotleciki mielone.
- Każdy element obtaczamy w bułce tartej, tworząc chrupiącą panierkę.
- Na koniec smażymy na rozgrzanej patelni na złocisty kolor z każdej strony.
- Smacznego!
Koniecznie daj mi znać, co myślisz o dzisiejszym przepisie. Wykorzystasz go w swojej kuchni? Moim zdaniem zawsze warto próbować nowych kombinacji smakowych, dlatego przepis na kotlety mielone ze śledziami powinien zagościć w każdej kuchni. Ty też tak uważasz?
Oczywiście jeśli szukasz więcej zapomnianych przepisów, zapraszamy do naszej bogatej bazy z recepturami. Wśród nich możesz znaleźć m.in. przepis na pączki parzone, czy dokładną instrukcję na zrobienie babki wielkanocnej z 1913 roku.