w

Ten produkt pomoże ci schudnąć. Koniecznie wprowadź go do swojej diety

Źródło: papkin, Getty Images

Serek wiejski kosztuje ok. 3 zł, a okazuje się, że w jego wnętrzu kryją się niesamowite prozdrowotne właściwości. Dodatkowo jest świetny, jeśli zależy nam na szybkim śniadaniu lub przekąsce w ciągu dnia. Dlaczego jeszcze powinniśmy go wprowadzić do naszej diety i co dokładnie kryje w sobie serek wiejski?

Serek wiejski daje nam mnóstwo możliwości przygotowania. Można go zjeść zarówno na słodko: z dżemem, owocami, czy sosami, jak również na słono, dodając do niego przeróżne warzywa i zioła. Co ważne serek jest świetnym produktem, kiedy jesteśmy na diecie, gdyż mimo swojej niewielkiej objętości syci na długi czas.

Skład oraz proces powstawania serka wiejskiego

W serku wiejskim znajdziemy niewiele składników. Jego podstawą jest najczęściej ziarnisty twaróg, białka mleka, śmietanka i sól. Serek powstaje w wyniku metody koagulacji kwasowo-podpuszczkowej mleka, podczas której mleko poddawane jest wirowaniu i pasteryzacji, a następnie dodaje się do niego bakterie fermentacji mlekowej. Jako że w serku znajdziemy niewiele składników i sporą ilość białka, jest to produkt niskokaloryczny. W jego 100 g znajduje się zaledwie 100 kcal i aż 11 g białka.

Serek wiejski- właściwości

W niepozornym serku wiejskim znajdziemy wiele witamin i składników odżywczych. Są to m.in.: wapń, fosfor, potas, magnez, sód, witaminy: D, B i A. Składniki te sprawiają, że serek wzmacnia kości, dzięki czemu powinny go jeść osoby starsze, a także te cierpiące na osteoporozę. Dodatkowo serek świetnie sprawdzi się w diecie osób odchudzających i uprawiających sport. Duża ilość białka sprawia, że serek pomoże odbudować zmęczone mięśnie, wzmocnić tkanki, zregenerować zmęczone ciało, a także przyspieszyć proces odchudzania.

Uważaj na sól!

Niestety w serkach wiejskich często znajduje się spora ilość soli. Czasem jedno małe opakowanie zawiera jej aż 1-1,4 g. Dlatego też podczas zakupów warto wybierać te serki, które soli mają najmniej. Nie kupujmy serków z dodatkiem dżemów, miodów, zdecydowanie lepiej kupić zwykły serek i zjeść go z domową konfiturą czy świeżymi owocami.

  • Miniatura:
  • Źródło: papkin, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Izabela Leśniewska

      Jej specjalnością są tradycyjne polskie potrawy, które przedstawia w nowoczesnym ujęciu, a także międzynarodowe kuchnie, które odkrywa podczas swoich podróży.