w

Ogórki w meksykańskiej zalewie. Bedą bardzo pikantne i aromatyczne

Zimowe ogórki zalewają twoją spiżarnie, a ty myślisz jaki smak byłby odpowiedni przy kolejnej partii. Co powiesz na lekko ostre, aromatyczne meksykańskie ogórki? Główna nuta smakowa to czosnek oraz ostra papryczka. Jeśli poświęcisz odrobinę czasu uda Ci się stworzyć perfekcyjne ogórki na zimę.
Pikantna marynata przypadnie ludziom, którzy lubią palące dodatki do jedzenia. Jeśli wolisz mniejszy poziom ostrości dodaj mniej papryczki chilly.
Sponsorowane
Czas całkowity 1 day
Czas przygotowywania 1 day
Sponsorowane

Sposób przygotowania

  • Dokłądnie umyj ogórki, następnie odkrój końcówki i pokrój w słupki. Wrzuć je do miski i zasyp solą, pozostaw na 7 godzin w solance.
  • Po tym czasie odlej solankę, dodaj rozdrobnioną papryczkę i czosnek, mieszamy całość i pozostawiamy na godzinę. Do garnka dodajemy ocet, olej oraz cukier a następnie podgrzewamy całość na gazie do rozpuszczenia cukru.
  • Zalewe studzimy i dodajemy do ogórków, pozostawiamy do zamarynowania przez 12 godzin. Ogórki umieszamy wraz z zalewą w słoikach.
  • Przetwory pasteryzujemy w garnku, gotując je zanurzone w wodzie do połowy wysokości przez 1-2 minuty od momentu, gdy płyn zawrze. Przechowujemy w ciemnym i chłodnym miejscu, a po otwarciu w lodówce.

Składniki

na 8 słoików

Wartości odżywcze Zobacz

Meksykańskie ogórki w zalewie
Na porcję przypada:
Kalorie
846.3
Tłuszcze
 
29.7
g
46
%
Węglowodany
 
148
g
49
%
Błonnik
 
3.6
g
15
%
Białka
 
4.3
g
9
%
* wskaźniki procentowe określają dzienną porcję makrosładników dla diety 2000 kcal.
Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.