w

Tonic espresso – kawowy napój, który cię orzeźwi

Temperatura na zewnątrz sprawia, że ostatnie o czym marzysz to ciepła kawa, ale jednocześnie nie chcesz z niej rezygnować, w końcu większość z nas nie wyobraża sobie bez niej dnia. Rozumiemy cię doskonale, dlatego przychodzimy z ratunkiem! Tego lata popularnym napojem stało się tonic espresso, warstwowa kawa z lodem i dodatkami. Jak ją przygotować? Sprawdź poniżej.

hydrangea100/Getty Images

Genialne połączenie

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest te magiczny napój. Kawa z tonikiem i lodem brzmi jak abstrakcja, a jednak właśnie to połączenie zachwyciło miliony osób. Możemy je dostać praktycznie wszędzie, nieważne czy to mała kawiarnia, czy kultowa restauracja tonic espresso będzie w naszym menu. Napój ma działanie orzeźwiająco – pobudzające i zaleca się by pić go w pierwszej połowie dnia.

Zacznijmy od espresso – jak mocna powinna być kawa? Okazuję się, że czym mocniejsza tym lepsza. Niektórzy bariści twierdzą, że najlepszą kawą do espresso tonic jest kenijska lub etiopska kawa o owocowych aromatach. Jeśli nie masz ekspresu który wywarzy ilość potrzebnej kawy, przygotuj bardzo mocną kawę parzoną.

Klasyczne espresso tonic

Orzeźwiający napój łączący w sobie kawę i tonik. Pozornie zwariowane połączenie stało się popularne na całym świecie. Instagram pęka w szwach od zdjęć tej "modnej" kawy. Nie musisz iść do kawiarni, by spróbować tego napoju, ten zrobiony w domu będzie równie pyszny.
Czas całkowity 10 min.
Czas przygotowywania 10 min.

Sposób przygotowania

 • Robimy mocną kawę i pozostawiamy do wystygnięcia.
 • Do szklanki wsypujemy lód i wlewamy tonik.
 • Powoli wlewamy kawę, tak by powstały dwie warstwy napoju. Dodajemy startą skórkę z cytryny.

Składniki

na 1 porcja

Zobacz
Ocena:
(1 głos)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Autor: Ola Zając

    Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
    Napisz do Oli