w

Tradycyjny barszcz czerwony

Tradycyjny barszcz czerwony powinien być intensywny w kolorze i przyjemny w smaku. Jest kwaskowaty i aromatyczny. Nasze mamy robią go na wywarze warzywnym z dodatkiem zakwasu buraczanego, który nadaje całej magi!

Zakwas buraczany jest powszechnie dostępny w sklepach, można go zrobić w domu, jednak wymaga to czasu. W tym przepisie wykorzystamy sklepowy gotowiec o dobrym składzie — im krótszy, tym lepszy.

Barszcz czerwony

Czas całkowity 2 godz. 30 min.
Czas przygotowywania 30 min.
Czas gotowania 2 godz.
tradycyjny barszcz czerwony

Sposób przygotowania

  • Włoszczyznę (marchewkę, pietruszkę, seler) myjemy i kroimy na mniejsze kawałki.
  • Cebulę podpiekamy nad ogniem.
  • Do garnka nalewamy zimnej wody, wrzucamy włoszczyznę, pieprz w ziarnach, liście laurowe, cebulę, ziele angielskie, suszone grzyby i dwa buraki. Całość stawiamy na średni gaz i gotujemy 90 minut pod przykryciem.
  • Jeden burak obieramy i ścieramy na tarce o małych oczkach.
  • Po półtorej godzinie dolewamy zakwas z buraków. Dorzucamy tarte buraki, które nadadzą intensywnego koloru zupie.
  • Dorzucamy resztę przypraw i ściągamy zupę z gazu. Zakwas buraczany nie powinien się zagotować. Pozostawiamy do przestygnięcia na 12 godzin. W tym czasie wszystkie smaki dobrze się przegryzą. Podajemy odcedzony barszcz z uszkami.

Składniki

na 6 porcja

Zobacz
Ocena:
(1 głos)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    2 komentarzy

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli