w ,

Ile cukru znajduję się w popularnych produktach? Lepiej usiądź

cukru znajduję się w popularnych produktach

Cukier w nadmiarze jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Wszyscy ludzie borykają się z nadmiarem słodzidła w jedzeniu. Choć czasami tego nie czujesz, produkty aż kipią od nadmiaru cukru. Cukier to taki cichy zabójca, który zaskakuje z ukrycia…

Skutki nadużycia cukru bywają naprawdę opłakane… choroby nerek, układu nerwowego, nadwaga czy próchnica to tylko ułamek dolegliwości, które towarzyszą nam, gdy jemy zbyt dużo cukru. Aż ciężko uwierzyć ale cukier uzależnia niczym narkotyk i z czasem chcemy go więcej i więcej.

Sponsorowane

Zastanawiasz się jak to możliwe, że się uzależniasz, mimo że nie używasz cukru na co dzień? Otóż okazuje się, że większość produktów spożywczych jest naładowana cukrem po brzegi, a ty nieświadomie wchłaniasz jego ogromne ilości.

Ile cukru znajduję się w popularnych produktach?

Woda smakowa

Wydaje ci się, że to ta sama „woda” ale z lekkim posmakiem? Otóż ten posmak to minimum 3 łyżeczki cukru na szklankę wody.

Ketchup

Sponsorowane
ketchup/ fot. canva

Aż trudno uwierzyć, ale ketchup ma w sobie całą masę cukru i spokojnie mógłby uchodzić za „coś słodkiego”. Jedna łyżka stołowa sosu zawiera 1 łyżeczkę cukru.

Energetyki

Napoje energetyzujące swoje działanie zawdzięczają ogromnej ilości cukru, która działa przez krótką chwilę i przynosi nam energię do działania. Kiedy cukier spadnie, stajemy się senni i mamy ochotę na kolejną dawkę cukru. 500 ml napoju to ok. 11 łyżeczek cukru.

Pewnie nie spodziewałeś się, ile cukru znajduje się w popularnych produktach spożywczych. Staraj się podchodzić z większą świadomością do zakupów i wybierać zdrowsze zamienniki.

Sprawdź również:

Sponsorowane
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli