w ,

Eliksir zdrowia — zakwas z buraków

zakwas z buraków

Wysoka odporność organizmu to najlepsze lekarstwo na wszelkie choroby, aby ją wzmocnić, warto pić zakwas z buraków! Poza wysoką zawartością witamin ma działanie oczyszczające organizm i wspiera w utracie niechcianych kilogramów. Co jeszcze w sobie skrywa?

Zakwas z buraków i jego właściwości

Dietetycy od zawsze powtarzają, że obfita ilość owoców i warzyw nigdy nam nie zaszkodzi. Są one najlepszym źródłem pozyskania cennych witamin i minerałów. Jeśli pragniesz końskiej dawki witamin w małej objętości, mamy dla Ciebie propozycje. Zakwas z buraków to nośnik m.in. witaminy A, C, E, K oraz te z grupy B, do tego kwas foliowy, magnez, wapń, żelazo i bakterie kwasu chlebowego.

Taki bukiet wartości pozytywnie wpływa na wszystkie układy w naszym organizmie, poczynając od układu nerwowego, po krwionośny i pokarmowy. Pozytywnie wpływa na trawienie, przyczynia się do chudnięcia, oczyszcza organizm ze zbędnych toksyn, obniża ciśnienie krwi i cholesterol, przeciwdziała anemii, chroni przed rakiem i poprawia wytrzymałość organizmu.

Capturastock/ canva

Jak dawkować zakwas?

Aby uzyskać efekty, należy pić zakwas raz dziennie w ilości ok. pół szklanki dziennie.

Czy każdy może go pić? Przeciwwskazania to niskie ciśnienie, kamienica nerkowa oraz dna moczanowa (zakwas zawiera szczawiany, które wpływają negatywnie na wyżej wymienione choroby).

Przepis na prosty zakwas buraczany!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  2 komentarzy

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli