w , ,

Ziemniaczane naleśniki rozpływają się w ustach. Poznaj ten genialny przepis

Ziemniaczane naleśniki to ciekawy sposób na zużycie gotowych ziemniaków, które zostały po ostatnim obiedzie. Brzmi jak szaleństwo, ale tak się składa, że takie naleśniki są równie pyszne co te z mąki pszennej. Podejmij się wyzwania razem z nami!

Przepis na tradycyjne naleśniki jest bardzo łatwy, można je modyfikować w dowolny sposób np. zamiast wody dodać mleko. Wszystkie wersje są jak najbardziej poprawne, chodzi o to, by bawić się w kuchni i dopasowywać składniki pod swoje potrzeby.

Dodatek ziemniaków do ciasta na naleśniki jest dość nieoczywisty i mało kto o nim słyszał, ale nie znaczy to, że jest z nim coś nie tak. Po prostu został nieodkryty, a ci, którzy o nim słyszeli jeszcze, nie zdobyli się na odwagę, by tak poeksperymentować w kuchni. Ziemniaczane naleśniki są niezwykle puchate i delikatne, znacznie bardziej od tych tradycyjnych na mące pszennej.

Ziemniaczane naleśniki
serggn, Getty Images

Ziemniaczane naleśniki

Ziemniaczane naleśniki będą bardziej pulchne i sycące od tych tradycyjnych. Możesz podawać je z ulubionym sosem lub czerwonym barszczem.
Czas całkowity 30 min.
Czas przygotowywania 20 min.
Czas gotowania 10 min.

Składniki

na 4 porcje

Sposób przygotowania

  • Ugotowane ziemniaki umieszczamy w misce, dodajemy jajka i przyprawy. Ugniatamy.
  • Dodajemy mąkę i szczyptę soli. Dolewamy mleko i olej, mieszamy. Następnie dolewamy wodę, ciasto powinno mieć konsystencję śmietany.
  • Patelnię rozgrzewamy i wylewamy ciasto, smażymy na złoty kolor. Delikatnie przewracamy. Podajemy z sosem lub barszczem czerwonym.
Zobacz
Ocena:
(1 głos)

Gotowe naleśniki podawaj z ulubioną konfiturą, owocami czy serem białym. Możesz zrobić bardziej amerykańskie naleśniki i polać je syropem klonowym i posypać borówkami. Brzmi przepysznie!

Warto zainwestować w specjalną patelnię do naleśników, która jest powleczona specjalną powłoką, a ta zapobiega przywieraniu. Na takiej patelni smażymy bez tłuszczu, więc ograniczamy dodatkowy tłuszcz w diecie. To naprawdę dobra inwestycja do twojej kuchni, jeśli często robisz naleśniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli