w ,

Domowy sok, który pomoże nam na sen. Tylko dwa składniki

domowy sok
Ridofranz/ Getty Images

Kłopoty ze snem dotykają ludzi w różnym wieku. Ich skutkiem jest rozdrażnienie w ciągu dnia, gdy musimy mieć trzeźwy i jasny umysł. Aby jakoś temu zarazić, liczymy barany, pijemy mleko czy łykamy ziołowe tabletki, ale nie zawsze daje to pożądany skutek. Spróbuj włączyć do diety tani, domowy sok, który pomaga się wyciszyć i sprawia, że sen przychodzi z łatwością.

Czym są spowodowane problemy ze snem?

Problem ze snem może być spowodowany przez stres, przepracowanie, nieodpowiednie nawyki, choroby i inne czynniki. Długotrwałe działanie światła niebieskiego z ekranów czy nadmiar kofeiny mogą skutecznie zaburzyć naszą higienę snu. Warto również zadbać o odpowiednie łóżko oraz poduszkę, to one często sprawiają, że nie możemy wygonie się ułożyć.

Kto cierpi na bezsenność, ten wie, jak ciężko funkcjonować po nieprzespanej nocy, gdy dzień stawia nam mnóstwo wyzwań. Można z tym walczyć na różne sposoby, jednym z nich jest picie soku z kilku łatwodostępnych, które pomogą uspokoić nasze nerwy i zrelaksują nas przed snem.

Domowy sok z pietruszki i kalarepy

Te dwa niepozorne warzywa to bogate źródło magnezu i potasu. To właśnie one odpowiadają za nasz sen i poziom energii w ciągu dnia. Zrobienie takiego soku jest dziecinnie proste, można do niego dodać kilka owoców, by jego smak był nieco lepszy.

Sok z pietruszki i kalarepy

Problemy ze snem potrafią dać w kość, zwłaszcza gdy w ciągu dnia mamy sporo wyzwań, a wieczorem meczymy się w łóżku. Z pomocą przychodzi zdrowy, domowy sok, który potrafi zdziałać cuda, jeśli pijemy go regularnie.
[the_ad_placement id=”content_recipe_1″]
Czas całkowity 10 min.
Czas przygotowywania 10 min.

Składniki

na 2 porcje

[the_ad_placement id=”content_recipe_2″]

Sposób przygotowania

 • Natkę pietruszki płuczemy pod wodą. Kalarepę obieramy ze skórki. Podobnie postępujemy z jabłkiem i pomarańczą.
 • Jeśli masz wyciskarkę wolnoobrotową do soku, to wrzuć wszystkie warzywa i wyciśnij sok, a następnie zalej go wodą. Alternatywnym sposobem jest poszatkowanie warzyw i wrzucenie ich do blendera, a następnie zalanie wodą. W tym wypadku dodaj więcej wody, bo bardziej rozcieńczyć przygotowany mus.
domowy sok
Zobacz
Ocena:
(głosy: 3 )
[the_ad_placement id=”content_recipe_3″]

Zobacz również:

 • Miniatura:
 • Ridofranz/ Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli