w

Zupa pieczarkowa ze śmietaną to już przeżytek. Zrób ją inaczej

zupa pieczarkowa
Kai_Wong, Getty Images

Myślisz, że o pieczarkowej wiesz już wszystko? Zaraz to zmienimy i przekonamy Cię, że zupa pieczarkowa nie potrzebuje śmietany.

Nie ma chyba domu w naszym kraju, w którym chociażby raz nie pojawiła się przepyszna zupa z pieczarkami w roli głównej. I nie ma w tym nic dziwnego biorąc pod uwagę, że można zrobić ją z prostych i łatwo dostępnych składników. Co więcej, jej smak jest niepowtarzalny. Chyba zgodzisz się ze mną?

Ty również na pewno masz w swoich zbiorach z przepisami sprawdzoną recepturę na zupę pieczarkową. Dziś jednak chciałabym namówić Cię do małej modyfikacji. Dlaczego? Już za moment wszystko stanie się jasne!

Zupa pieczarkowa z mlekiem kokosowym i serkiem

Na pewno do tej pory robiłaś zupę pieczarkową z dodatkiem śmietany. Jak się jednak okazuje można ją zastąpić ciekawym duetem. Przy kolejnym gotowaniu zupy pieczarkowej, użyj mleko kokosowe i serek śmietankowy. Dzięki tej kombinacji skutecznie zabielisz swoją zupę.

Co więcej, wpłyniesz pozytywnie na jej smak i konsystencję. Obecność obu składników sprawi, że zupa z grzybami będzie idealnie kremowa. A jej smak… Czegoś tak dobrego jeszcze nie jadłaś. Zresztą przekonaj się sama i jeszcze dziś przygotuj zupę pieczarkową z dodatkiem mleka kokosowego i serka śmietankowego.

zupa pieczarkowa
Zupa na bazie pieczarek/źródło: GMVozd, Getty Images Signature

Skoro już wiesz, jakie składniki warto dodać do zupy pieczarkowej, czas wyjaśnić kiedy je dodać. Otóż oba produkty dodajemy pod sam koniec gotowania, podobnie jak w przypadku śmietany. Najpierw do gotującej się zupy dodajemy 40 g serka śmietankowego. Na koniec dodajemy 1,5 szklanki mleka kokosowego. I to wszystko!

Koniecznie daj mi znać, co myślisz o dzisiejszym pomyśle na podkręcenie zupy pieczarkowej. Wypróbujesz go w swojej kuchni?

 • Miniatura:
 • Kai_Wong, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani