w

Zrób domowy nawóz do lawendy. Kwiaty będą bujne jak nigdy

domowy nawóz do lawendy
Hans, pixabay

Masz w ogródku lub na balkonie lawendę? Jeśli tak, już za moment poznasz skuteczny przepis na domowy nawóz do lawendy. Będą rosły jak szalone!

Jeśli śledzisz moje artykuły od dłuższego czasu, doskonale wiesz, że uwielbiam rośliny. Ich pielęgnacja i rozwój to ważny element mojego życia. Dlatego też nie zdziwi Cię fakt, że cały czas szukam skutecznych sposobów na przygotowanie domowych nawozów do ukochanych roślinek.

Na naszej stronie znajdziesz całą masę przepisów na skuteczne środki domowej roboty, które możesz użyć m.in. do uprawy lilii, piwonii, czy też róż. To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Jeśli zamiast dekoracyjnych roślin, stawiasz na uprawę warzyw i owoców, receptury na skuteczne nawozy również na Ciebie czekają. Jak sama więc widzisz, każdy znajdzie coś dla siebie.

Domowy nawóz do lawendy – dlaczego warto?

Dziś jednak chciałabym skupić się na lawendzie, którą po prostu uwielbiam. A wszystko to za sprawą wizyt w Chorwacji, gdzie lawenda jest bardzo popularna. Z biegiem czasu ta piękna roślina pojawiła się również zarówno na moim balkonie, jak i w ogrodzie. A dzięki wiedzy mojego taty, który jest moim guru, jeśli chodzi o świat roślin, sama robię skuteczny domowy nawóz. Dzięki niemu moja lawenda jest bardzo bujna. Po prostu pięknie się prezentuje. Ty również możesz liczyć na takie efekty!

domowy nawóz do lawendy
Lawenda/źródło: Mouse23, pixabay

Jak zrobić nawóz domowej roboty?

Aby przygotować domowy nawóz, potrzebujemy tak naprawdę odpadków z naszej kuchni, które od razu lądują w koszu na śmieci. Tym samym możemy żyć w zgodzie z filozofią zero waste, którą bardzo sobie cenię. Bazę naszego nawozu będą stanowić skorupki jajek po wcześniejszym ugotowaniu. Tak więc spokojnie możesz zrobić np. żurek z jajkiem na twardo na obiad, a skorupki wykorzystać do uprawy lawendy.

Wszystko co trzeba z nimi zrobić, to tak naprawdę drobno je pokruszyć i podsypać krzewy lawendy. Najlepiej przysypać skorupki delikatnie ziemią i to wszystko! Takie działania powtarzamy raz na 4 tygodnie.

Jak to działa?

Dlaczego akurat skorupki po jajkach? Otóż są one bogate w wiele cennych witamin i minerałów. Wymienić można tu chociażby żelazno, wapń, cynk, czy fosfor. Z taką ekipą możesz więc liczyć na genialne efekty!

 • Miniatura:
 • Hans, pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani