w

Wytnij otwór w gąbce do mycia naczyń i wsyp do niej ten środek. Mega!

Już za moment przekonasz się, że duet – gąbka do naczyń z sodą oczyszczoną – to genialne rozwiązanie w każdej kuchni. Szczegóły czekają poniżej!

Jeśli śledzisz moje artykuły od dłuższego czasu, doskonale wiesz, że uwielbiam kuchenne triki, które ułatwiają życie na co dzień. Takie rozwiązania wiążą się też zazwyczaj z oszczędzaniem czasu, który możesz przeznaczyć na odpoczynek i relaks. A jak wiadomo tego nigdy za wiele, dlatego dziś przychodzę do Ciebie z kolejnym ciekawym pomysłem.

Relaks po porządkach kuchennych/źródło:

Gąbka do mycia naczyń i soda oczyszczona

Aby w naszej kuchni zaczęła dziać się magia, tym razem potrzebujemy zaledwie dwóch składników – gąbki do mycia naczyń oraz sody oczyszczonej. Wszystko co musisz zrobić w tym przypadku to wyciąć wzdłuż gąbki (w jej centralnym środku) szeroki otwór, tak aby zmieściła się w nim główka łyżeczki. W powstałym otworze umieść następnie łyżeczkę sody oczyszczonej. I to wszystko!

Gąbka jest już gotowa, ale pewnie zastanawiasz się jakie ma działanie? Otóż teraz możesz wykorzystać ją m.in. w lodówce. Wystarczy, że położysz ją na szklanej półce, a gąbka już po chwili zacznie pochłaniać wilgoć.

Co więcej, gąbkę do mycia naczyń z sodą oczyszczoną możesz delikatnie zwilżyć ciepłą wodą i skutecznie wyczyścić nią zarówno sprzęty kuchenne, jak i blaty. Czy to nie genialne?

Daj mi znać, co myślisz o dzisiejszym rozwiązaniu. Jestem ciekawa też, czy znasz inne kreatywne triki, które mogą przydać się w kuchni. Jeśli tak, koniecznie mi o nich napisz.

Zobacz także: Jak skutecznie wyczyścić piekarnik przy pomocy tabletki do zmywarki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Anna Nowak

      Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
      Facebook / Twitter / Napisz do Ani