w

Wytnij otwór w gąbce do mycia naczyń i wsyp do niej ten środek. Mega!

Andregric, Getty Images

Już za moment przekonasz się, że duet – gąbka do naczyń z sodą oczyszczoną – to genialne rozwiązanie w każdej kuchni. Szczegóły czekają poniżej!

Sponsorowane

Jeśli śledzisz moje artykuły od dłuższego czasu, doskonale wiesz, że uwielbiam kuchenne triki, które ułatwiają życie na co dzień. Takie rozwiązania wiążą się też zazwyczaj z oszczędzaniem czasu, który możesz przeznaczyć na odpoczynek i relaks. A jak wiadomo tego nigdy za wiele, dlatego dziś przychodzę do Ciebie z kolejnym ciekawym pomysłem.

Relaks po porządkach kuchennych/źródło:

Gąbka do mycia naczyń i soda oczyszczona

Aby w naszej kuchni zaczęła dziać się magia, tym razem potrzebujemy zaledwie dwóch składników – gąbki do mycia naczyń oraz sody oczyszczonej. Wszystko co musisz zrobić w tym przypadku to wyciąć wzdłuż gąbki (w jej centralnym środku) szeroki otwór, tak aby zmieściła się w nim główka łyżeczki. W powstałym otworze umieść następnie łyżeczkę sody oczyszczonej. I to wszystko!

Gąbka jest już gotowa, ale pewnie zastanawiasz się jakie ma działanie? Otóż teraz możesz wykorzystać ją m.in. w lodówce. Wystarczy, że położysz ją na szklanej półce, a gąbka już po chwili zacznie pochłaniać wilgoć.

Sponsorowane

Co więcej, gąbkę do mycia naczyń z sodą oczyszczoną możesz delikatnie zwilżyć ciepłą wodą i skutecznie wyczyścić nią zarówno sprzęty kuchenne, jak i blaty. Czy to nie genialne?

Daj mi znać, co myślisz o dzisiejszym rozwiązaniu. Jestem ciekawa też, czy znasz inne kreatywne triki, które mogą przydać się w kuchni. Jeśli tak, koniecznie mi o nich napisz.

Zobacz także: Jak skutecznie wyczyścić piekarnik przy pomocy tabletki do zmywarki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *