w

Wystaw te przedmioty na słońce, a będą znacznie czystsze

Wystaw te przedmioty na słońce
Getty Images Pro

Sprzątając kuchnie lub przedmioty, które się w niej znajdują, mamy czasem wrażenie, że nic nie zrobiliśmy. Mimo naszych trudów plamy nadal pozostają, a brzydki zapach stracił na intensywności, ale w dalszym ciągu się unosi.

Rozwiązaniem naszych problemów może być wystawienie przedmiotów na promienie słoneczne! Okazuje się, że ta niewidzialna gołym okiem moc potrafi wybielać oraz zabić bakterie i grzyby. Czasami najprostsze sposoby okazują się tymi najlepszymi. Jeśli prognoza pogody zapowiada słoneczny dzień, wypróbuj te triki.

Wystaw te przedmioty na słońce

Kosz na śmieci

Wystaw te przedmioty na słońce
kosz na śmieci/ fot. kazoka30, Getty Images

Śmierdzący kosz na śmieci najlepiej umyć na zewnątrz, woda nie zachlapie nam całej kuchni a schnięcie zajmie o wiele mniej czasu. Promienie słoneczne i przeciąg pomocą zdezynfekować kosz i pozbyć się uporczywego zapachu.

Plastikowe pojemniki na jedzenie

Wystaw te przedmioty na słońce
plastikowe pojemniki/ fot. patpichtaya, Getty Images

Plastik, zwłaszcza porysowany lubi się barwić, a sos pomidorowy jest idealnym do tego przykładem. Zabarwione pudełko nie zawsze jesteśmy w stanie oczyścić za pomocą detergentu. W takim wypadku należy natrzeć plamy sokiem z cytryny i wystawić na promienie słoneczne. Kwaśna cytryna zadziała niczym odplamiacz, a promienie słoneczne spotęgują efekt.

Drewniane deski do krojenia

Drewniana deska do krojenia jest pełna mikro dziurek, a takie miejsca są wręcz idealne dla bakterii i drobnoustrojów. Umycie deski nie daje nam 100% pewności, że wszystkie bakterie zostały usunięte. Wystawienie deski na promienie słoneczne pomoże jej szybciej wyschnąć, a bakterie nie namnożą się w tak szybkim tempie.

Pamiętaj o tym, że kolorowe przedmioty będą źle reagować z promieniami słonecznymi. Pamiętaj o tym, by nie zrobić sobie niemiłej niespodzianki! Wystaw przedmioty na słońce, tylko kiedy masz pewność, że nie stracą swojego koloru.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli