w ,

Wyjeżdzasz na święta do rodziny? Przed wyjazdem włóż monetę do zamrażarki

Qwart, Getty Images

Święta Bożego Narodzenia często wiążą się z wyjazdami. Jeśli nie chcesz, po powrocie zaliczyć nieprzyjemnego zatrucia, wykorzystaj trik z monetą w zamrażarce.

Wiem, początkowo ten pomysł może wydawać się wręcz dziwny. Po pierwsze, po co chować monetę do zamrażarki? Po drugie, co wspólnego może mieć ona z ochroną przed zatruciem? Uwierz mi, już za moment wszystko stanie się jasne!

Sponsorowane

Wiele osób, z racji na zbliżające się święta, wyjeżdża z domu na kilka dni. Pod naszą nieobecność może jednak dojść do wielu nieciekawych sytuacji, jak chociażby awaria prądu. A co za tym idzie, przestaje pracować lodówka i zamrażarka. I o ile przed dłuższym wyjazdem staramy się opróżnić lodówkę, żeby nic się nie zmarnowało, rzeczy w zamrażarce na pozór wydają się bezpieczne. W końcu są zamrożone i nie grozi im zepsucie.

Jak się jednak okazuje, wcale nie musi tak być. Podczas dłuższej awarii prądu, produkty w zamrażarce zaczną się rozmrażać. A skoro nikogo nie będzie w domu, nikt nie będzie mógł zareagować. I nawet jeśli prąd wróci po kilku dniach sam, produkty z zamrażarki w takich warunkach nie nadaje się już do jedzenia. Jak wiadomo, nie powinniśmy kilkakrotnie mrozić i rozmrażać tych samych produktów. W ten sposób łatwo o zatrucie, a tego na pewno każdy z nas chce uniknąć.

Dlatego też chce podzielić się z Tobą genialną sztuczką, która przydaje się w takich przypadkach. Nie wymaga skomplikowanych działań i jest w 100% skuteczna!

Trik z monetą w zamrażarce – jak to działa?

Sponsorowane

Wszystko czego potrzebujemy do naszego triku, to plastikowy kubek, woda i moneta – nominał nie ma tu najmniejszego znaczenia. Wlej wodę do kubka, po czym wstaw ją do zamrażarki. Kiedy ciecz zamarznie, na wierzchu kubeczka ułóż monetę. I to wszystko!

Trik z monetą w zamrażarce/źródło: lyulka Getty Images Pro, jarmoluk pixabay

Kiedy wrócisz do domu po świątecznym wypoczynku u krewnych, zajrzyj do zamrażarki. Jeśli sytuacja się nie zmieni i moneta ciągle będzie znajdowała się na wierzchu kubka, to znak, że zamrażarka pod Twoją nieobecność nieprzerwalnie pracowała.

Jeśli zaś zauważysz, że moneta się przemieściła i znajduje się np. na dnie kubka, to ewidentny dowód, że doszło do awarii prądu i produkty z zamrażarki nie nadają się do spożycia. Lepiej je wyrzucić i wypełnić urządzenie świeżymi produktami.

Jak sama widzisz, trik z monetą w zamrażarce to bardzo przydatny patent. Może znasz więcej takich pomysłów? Jeśli tak, koniecznie mi o tym napisz! W końcu na naukę nigdy nie jest za późno!

Zobacz także: Podczas smażenia ryby panierka ciągle odpada? Wykorzystaj ten babciny patent i po kłopocie

Sponsorowane
 • Miniatura:
 • Qwart, Getty Images
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani