w ,

Wrzuć kostkę lodu do rosołu. Efekt zrobi na tobie wrażenie

Klarowny rosół z niewielką ilością tłuszczu to sztuka kuchenna, której wielu uczy się latami. Gdy widzimy ze rosół mętnieje, warto zastosować trik z kostką lodu. Nietypowa sztuczka, uratuje wygląd naszej zupy. Kiedy i jak dodawać lód? Sprawdź!

Pierwsze zaczniemy od złotej zasady przygotowywania rosołu! Mięso potrzebuje czasu na uwolnienie smaku, więc zaleca się mały ogień i powolne, kilkugodzinne gotowanie. Taka procedura zapobiegnie powstawaniu zmętnień. Niestety, czasem mimo starań, zupa staje się mętna, a my szukamy sposobu na uratowanie bulionu.

Sponsorowane
Fonrimso/Getty Images

Wykorzystaj do tego lód! Wrzucenie lodowych fragmentów, pomoże uporać się z tłuszczem w zupie. Kiedy wrzucisz lód, zupa się automatycznie ochłodzi, a tłuszcz zgromadzi się dookoła lodu. W tym momencie możesz się go łatwo pozbyć.

Co jeszcze możemy zrobić?

Gotowanie zimnego mięsa to zbrodnia dla rosołu. Mięso z zamrażarki wytworzy mnóstwo szumowin, które będą niezwykle trudne do usunięcia. Zanim zabierzesz się za przygotowywanie rosołu, ogrzej je do temperatury pokojowej.

Możesz myśleć, że chude mięso będzie lepszy wyborem, niestety nie zawsze tak jest. Tłuszcz to dostarczyciel smaku w naszej zupie, więc znacznie lepiej dodać mięso z niewielką ilością tłuszczu. Gotuj zupę na zimnej wodzie, będzie znacznie bardziej esencjonalna.

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli