w

Umieść sól w lodówce. Zachowasz świeżość warzyw na dłużej

świeżość warzyw na dłużej
millann, Getty Images

Jak zachować świeżość warzyw na dłużej? Czy to w ogóle jest możliwe? Przeczytaj ten artykuł do końca, a wszystko stanie się jasne!

Nie ma co ukrywać, że robienie zakupów spożywczych może szybko „podnieść nam ciśnienie”. I nie chodzi tu tylko o szukanie konkretnych produktów i wyczekiwanie w długich kolejkach do kas. Mowa o cenach, które drastycznie rosną. Nie inaczej jest również w przypadku produktów spożywczych, które wykorzystujemy na co dzień.

Wiadomo, że nie możemy z nich zrezygnować, bo do prawidłowego funkcjonowania jedzenie jest po prostu konieczne. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wykorzystać kilku przydatnych trików, które pomogą zaoszczędzić nam nie tylko pieniądze, ale i czas przeznaczony na zakupy.

świeżość warzyw na dłużej
Zakupy spożywcze/źródło: Aja Koska, Getty Images Signature

Jak zachować świeżość warzyw na dłużej?

Bazą naszych posiłków bez wątpienia jest cała masa warzyw. Tylko co zrobić, aby nie psuły się w szybkim tempie? Tak, aby mogły posłużyć nam na dłużej?

Jak się okazuje, jak najbardziej jest to możliwe. I to przy pomocy prostego i szybkiego triku, który nie będzie kosztował Cię miliony. Wszystko czego potrzebujesz w tym przypadku to odrobina zwykłej soli, którą na pewno masz w swojej kuchni.

Wystarczy, że przesypiesz kilka łyżek soli do małej miseczki, po czym umieścisz ją w lodówce. Dobrze by było, aby kuchenna przyprawa znalazła się jak najbliżej przechowywanych warzyw. Dlaczego? Otóż sól świetnie pochłania wilgoć, która jest największym zagrożeniem dla warzyw. Jej nadmiar w lodówce może spowodować, że warzywa zaczną się psuć znacznie szybciej. Dlatego też należy jak najszybciej temu zaradzić.

Koniecznie daj mi znać, czy znałaś wcześniej trik z solą w lodówce. A może znasz inne skuteczne patenty na zachowanie świeżości warzyw na dłużej? Jeśli tak, koniecznie mi o tym napisz. Uwielbiam uczyć się nowych rzeczy i mam nadzieję, że Ty również!

Zobacz także: W sklepach zaczyna brakować popularnego warzywa. Cena diametralnie wzrosła!

 • Miniatura:
 • millann, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani