w

Jak usunąć ścięgna z piersi kurczaka? Wystarczy jedno pociągnięcie

Zastanawiasz się jak usunąć ścięgna z piersi kurczaka bez rozkrawania mięsa na kawałeczki? Otóż twórcy TikToka uchylili rąbka tajemnicy i podrzucają banalny sposób, na wyciągnie uporczywych chrząstek za jednym zamachem.

Piersi z kurczaka są ulubionym mięsem Polaków, w końcu są delikatne i łatwo je przyrządzić. Jedynym problemem są ścięgna, które należy wycinać przed obróbką, by nie psuły nam przyjemności z jedzenia. Jest twarde, łykowate i odbiera ochotę z jedzenia.

Najczęściej pozbywamy się ich za pomocą noża, ale jest to dość mozolna praca, poza tym w taki sposób rozdrabniamy pierś na wiele kawałków, jeśli chcemy dokładnie pozbyć wszystkich białych części kurczaka.

Jak usunąć ścięgna z piersi kurczaka
kalyusei, pixabay

Z pomocą przychodzi trik z użyciem widelca, dzięki niemu oczyszczanie piersi nigdy nie było aż tak łatwe. Zobacz, jak to zrobić!

Jak usunąć ścięgna z piersi kurczaka za jednym zamachem?

Tiktokowa TV/Youtube

Wystarczy, że umieścisz ścięgno między ząbkami widelca i złapiesz go papierem, a następnie energicznie pociągniesz. Za jednym zamachem pozbędziesz się całego problemu, bez bałaganu i noża. To takie proste!

TikTok to kopalnia trików i wiedzy na temat gotowania, z każdej kuchni świata. Znajdziesz tam mnóstwo cennych porad, które są wyjaśnione na filmiku video. Jeśli masz zagwozdkę, tam z pewnością znajdziesz odpowiedź na swoje pytania dotyczące przygotowywania jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli