w ,

Trzepaczka kuchenna w nowej roli. O tej funkcji możesz nie wiedzieć

Mogłoby się na pozór wydawać, że trzepaczka kuchenna służy do jednego zadania. Ale to nieprawda. O czym przekonasz się już za moment!

Znajdziesz ją w każdej kuchni. Ale czy wiesz, jak wykorzystać jej potencjał w 100%? Już za moment dowiesz się, do czego można użyć kuchennej trzepaczki. Podpowiem tylko, że to sporo ułatwi. Co więcej, zaoszczędzisz sporo czasu i nie będziesz musiała myć całej sterty naczyń. Chyba nie muszę dodawać nic więcej, aby przekonać Cię do przeczytania tego artykułu do końca!

Kiedy myślisz o trzepaczce kuchennej, na pewno pierwsze Twoje skojarzenie to łączenie składników. Dzięki niej przygotujesz m.in. idealne ciasto naleśnikowe, rozbijesz jajka lub zrobisz mieszankę z galaretką.

A co jeśli powiem Ci, że ten niepozorny gadżet kuchenny ma jeszcze jedną, ukrytą funkcję? Jeśli jesteś ciekawa o co dokładnie chodzi, przechodzimy do sedna!

Trzepaczka kuchenna – do czego można ją jeszcze wykorzystać?

Pracując nad przepisem, musimy pamiętać o dokładnym odmierzeniu proporcji. W przeciwnym wypadku, zaliczymy wpadkę i nici z pysznego posiłku lub genialnego wypieku. I zwykle do tego zadania używamy specjalnych miarek lub szklanki.

Ale wcale nie musi tak. Istnieje trzecie rozwiązanie. Jakie? Odmierzanie sypkich produktów jak chociażby mąki przy pomocy kuchennej trzepaczki. Wszystko co musisz zrobić w tym przypadku, to włożyć kuchenny gadżet do opakowania z mąką i zanurzyć go w produkcie. Teraz wystarczy, że delikatnie podniesiesz trzepaczkę i gotowe. Masz już odmierzoną porcję mąki. Przełóż ją na wagę i delikatnie stuknij. W razie potrzeby powtórz tę czynność.

Jakie są największe plusy tej techniki? Po pierwsze, nie potrzebujesz żadnych miarek, więc nie musisz myć dodatkowych naczyń i gadżetów. Po drugie, to spore ułatwienie i sposób na zaoszczędzenie czasu. Czy to nie genialne?

Zobacz także: Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z kuchennego zlewu? Przyda się produkt, który wyrzucasz do śmieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani