w

Ta ukryta funkcja obieraczki sprawi, że obierzesz warzywa dużo szybciej

Można znaleźć ją w każdej kuchni. I choć jest mała i niepozorna, ułatwia przygotowanie wielu dań. Obieraczka do warzyw, bo o niej mowa, ma ukrytą funkcję, o której wie niewiele osób. A szkoda, bo naprawdę jest przydatna.

Obieraczka do warzyw na pierwszy rzut oka wydaje się nieskomplikowanym urządzeniem. Co więcej, większość z nas jest przekonana, że istnieje tylko jedna metoda jej użycia. Nic więc dziwnego, że nawet nie zastanawiamy się nad innymi alternatywami, jak ją wykorzystać.

A jak się okazuje, to duży błąd. Dlaczego? Istnieje bowiem sposób, dzięki któremu obierzesz warzywa przy pomocy obieraczki dużo szybciej. Patent ten przyda się z pewnością tuż przed Sylwestrem, kiedy to planujemy imprezowe menu, na którym królują różnego rodzaju sałatki.

Obieraczka do warzyw i jej ukryta funkcja

Mogłoby się wydawać, że w metodzie jaką stosujemy do obierania warzyw nie da się nic zmienić i wszystko wykonujemy poprawnie. Przykładamy obieraczkę do warzywa, dociskamy i przesuwamy ją z góry do dołu. Jednocześnie usuwamy cienką skórkę takich warzyw jak ziemniak, marchewka, cukinia, czy ogórek. Następnie odrywamy obieraczkę i wracamy do góry warzywa i powtarzamy całą czynność.

I tu zaczynają się schody. Otóż podczas obierania warzyw obieraczką, nie powinniśmy odrywać jej od warzywa w ogóle. I manewrować nią zarówno z góry do dołu, jak i z dołu do góry. Obieraczka jest tak skonstruowana, że poradzi sobie świetnie w obu konfiguracjach. A co za tym idzie, obierzesz warzywa i owoce dosłownie w mgnieniu oka.

Obieraczka do warzyw w kuchni/źródło: pick-uppath, Getty Images Signature

Nie muszę chyba dodawać, że każda minuta zaoszczędzona w kuchni jest na wagę złota, dlatego warto znać triki, które ułatwiają i przyśpieszają pracę przy posiłkach. Tym bardziej kiedy wszystkie potrzebne rzeczy mamy pod ręką i wystarczy tylko lekko coś zmodyfikować, aby otrzymać rewelacyjne efekty!

Do czego jeszcze możesz użyć obieraczki?

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Obieraczka do warzyw pomoże również przy domowych wypiekach, podczas ich dekorowania. Dzięki niej w szybki i prosty sposób zetrzesz na piękne wiórki np. czekoladę.

Co więcej, przy jej pomocy możesz również pociąć ser na kilka sposobów, który potem może posłużyć do dekoracji lub po prostu dodasz go do posiłku. Wcale nie musisz ścierać sera na tarce. Obieraczka w takiej roli również świetnie się sprawdzi.

I na koniec jeszcze jeden, bardzo ciekawy patent. przy pomocy obieraczki możesz stworzyć również zdrowszą alternatywę dla makaronu. Zrobisz go z warzyw, tnąc je w cienkie plastry przy pomocy obieraczki. I to wszystko!

Zobacz także: Większość z nas źle gotuje parówki. Jeśli robisz to niepoprawnie, możesz zaszkodzić swojemu zdrowiu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Jeden komentarz

    Autor: Anna Nowak

    Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
    Facebook / Twitter / Napisz do Ani