w ,

Szuflada pod piekarnikiem a jej pierwotne zastosowanie. Możesz być zaskoczony

Szuflada pod piekarnikiem
Jupiterimages, Getty Images

Szuflada pod piekarnikiem skrywa wiele skarbów z naszej kuchni. Jedni trzymają tam garnki, inni pokrywki, ścierki czy naczynia. Czy właśnie tak powinniśmy ją użytkować? Otóż okazuje się, że większość z nas nie ma pojęcia, jakie jest jej pierwotne przeznaczenie. Jesteś ciekawa? Sprawdź poniżej.

Piekarnik to podstawowe urządzenie w każdym domu, nikt nie ma wątpliwości, do czego służy. W takim razie, dlaczego jego dolna szuflada w 90% jest źle użytkowana? Najczęściej trzymamy tam blaszki, patelnie czy rękawice kuchenne, jednak okazuje się, że jej przeznaczenie jest zupełnie inne.

Sponsorowane
Szuflada pod piekarnikiem
Andrea Davis / Pexels

Dolna szuflada piekarnika a jej przeznaczenie

Dolna szuflada piekarnika to zagadka dla wielu ludzi. Każdy wie, że coś takiego istnieje, ale większość nie zagłębia się nad jej zastosowaniem, w wyniku czego lądują tam kuchenne przyrządy, które akurat nie mieszczą się w naszych szufladach.

No dobrze, ale co w takim razie ma tam się znaleźć? Pewnie się zdziwisz, ale to szuflada na jedzenie! Skrytka pod piekarnikiem służy jako „termos” do podtrzymywania ciepła jedzenia. Zapytasz, ale jak to? Już śpieszę z wyjaśnieniem.

Genialne zastosowanie

Sponsorowane

Wyobraź sobie, że twoja pieczeń z łopatki potrzebuje jeszcze 20 minut, za to ziemniaki są już gotowe. Chcesz, by twój obiad był ciepły, ale nie masz zamiaru podgrzewać wcześniej przygotowanych składników. W tym momencie szuflada pod piekarnikiem przychodzi z pomocą. Jako iż piekarnik jest już mocno nagrzany, jego dolna część utrzymuje temperaturę między 40*C – 75*C, dzięki czemu danie będzie ciepłe, ale się nie przypali.

Szuflada pod piekarnikiem
Reptile8488, Getty Images Signature

Jeśli nie jesteś pewny, co do tego, czy twoja szuflada pod piekarnikiem nadaje się na podgrzewania jedzenia, przeczytaj instrukcję obsługi dołączoną do urządzenia. Warto pamiętać, że temperatura wewnątrz szuflady jest wysoka, dlatego nie należy przechowywać tam rzeczy łatwopalnych.

Jeśli trzymasz tam kuchenne detergenty, mogą one ulec zepsuciu przez wysoką temperaturę. Inna sprawa ze to łatwo dostępne miejsce dla dzieci, które mogą przez przypadek spożyć detergent o ciekawym kolorze i kształcie.

 • Źródła:
 • solgaz.eu link zewnętrzny
 • Miniatura:
 • Jupiterimages, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli