w

Sprytny trik na czyszczenie toalety i szczotki w jednym

czyszczenie toalety
bymuratdeniz, Getty Images Signature

Już za moment przekonasz się, że czyszczenie toalety i szczotki w łazience to nic trudnego. Zrobisz to w mgnieniu oka. I to jednocześnie przy użyciu zaledwie jednego produktu.

Jak sobota, to i kolejny trik sprzątający, który przyda się w każdym domu. Jeśli więc śledzisz moje artykuły od dłuższego czasu, doskonale wiesz, że będzie pomysłowo, szybko i przede wszystkim skutecznie. Obok tak cennych porad nie sposób przejść obojętnie.

Sponsorowane

Dziś skupimy się na łazience, w której za jednym zamachem wyczyścimy 2 elementy. I to przy pomocy jednego produktu kuchennego, który na pewno masz w sporych zapasach. Jak sama więc widzisz, wystarczy naprawdę niewiele, aby łazienka lśniła czystością. Zaczynamy!

Czyszczenie toalety i szczotki jednocześnie

W każdej łazience można znaleźć toaletę oraz szczotkę, którą wykorzystujemy do jej czyszczenia. Z racji, że z obu tych elementów łazienkowego wyposażenia korzystamy na co dzień, dobrze znać i wykorzystywać przydatne triki sprzątające. Tym bardziej, że nie grożą nam żadne dodatkowe zakupy i stosowanie gotowych detergentów. Poradzimy sobie sami, wykorzystując doświadczenie i wiedzę z poprzednich artykułów.

czyszczenie toalety
Czyszczenie toalety i szczotki domowym sposobem/źródło: john shepherd, Getty Images Signature

Jak wyczyścić szczotkę i toaletę przy pomocy sody oczyszczonej?

Sponsorowane

Na pewno zgodzisz się ze mną, że czyszczenie zarówno szczotki, jak i samej toalety, nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Ale musimy robić to regularnie. I jak się okazuje, wystarczy naprawdę niewiele, aby uzyskać fenomenalne efekty. Jak to zrobić?

Potrzebujemy tak naprawdę tylko sody oczyszczonej, a dokładnie 2 opakowań tego produktu. Wszystko co musimy zrobić, to zanurzyć szczotkę do WC w toalecie, następnie wsypujemy do środka sodę oczyszczoną. Dokładnie mieszamy, po czym zostawiamy szczotkę w takiej konfiguracji na całą noc. Nie spłukujemy też wody.

I to wszystko. Soda oczyszczona w kilka godzin skutecznie wyczyści zarówno powierzchnię toalety, jak i samą szczotkę z wszelkich bakterii. Czy to nie genialne?

Oczywiście jeśli znasz inne ciekawe pomysły na domowe triki sprzątające, koniecznie mi o tym napisz. Takich porad nigdy za wiele, dlatego z chęcią poznam nowe rozwiązania sprzątające.

 • Miniatura:
 • bymuratdeniz, Getty Images Signature

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani