w

Spożywanie tego produktu sprawia, że komary przestają nas kąsać. Wystarczy mała dawka dziennie

doriconell, Getty Images Siganture

Kiedy za oknem ciepło, a my wybieramy się na spacer o zachodzie słońca, komary zaczynają nas uciążliwie kąsać. Sklepowe produkty bardzo słabo je odstraszają, a my często rezygnujemy z wychodzenia na świeże powietrze, z obawy o późniejsze konsekwencje. Okazuje się, że istnieje pewien kuchenny produkt, który z łatwością odstrasza komary. Warunek jest jeden — musimy go regularnie spożywać!

Kiedy zaczynają się pierwsze plusowe temperatury, komary zaczynają budzić się do życia, a tym samym denerwować ludzi. Ciągnie je do źródła światła, dlatego otwieranie okien nocną porą wiąże się, z tym że w naszym pokoju będzie pełno owadów.

Sponsorowane

Aby komary wręcz nie chciały nas gryźć, trzeba włączyć do diety pewien składnik, który je odstrasza. Nasza skóra nabierze niewyczuwalnej dla ludzi woni, ale za to komary będą trzymać się z daleka.

Co spożywać by komary przestały nas kąsać?

komary kąsają
TanyaLovus, Getty Images

Otóż badania wykazały, że woń czosnku jest niezwykle uciążliwa dla komarów. Oczywiście nikt nie będzie się nacierał czosnkiem, gdyż zamiast komarów odstraszymy wszystkich ludzi dookoła nas. Warto jednak spożywać go w małych dawkach, a wkrótce nasza woń skóry będzie oddawać niewyczuwalny dla ludzi zapach.

Mówi się, że jeden ząbek czosnku dziennie będzie dawał odpowiednią ochronę. Nie trzeba go jeść jedynie na surowo, można go dorzucać do różnych dań, w takiej postaci będzie równie skuteczny.

Sponsorowane

Poza czosnkiem, komary nienawidzą innych zapachów, które znowu dla ludzi są bardzo przyjemne. Przed spacerem możesz natrzeć skórę takimi produktami: olejek waniliowy, mięta, bazylia, skórka z cytryny czy palona kawa.

 • Miniatura:
 • doriconell, Getty Images Siganture

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli