w

Śmietana zepsuła się po jednym dniu? Pewnie zrobiłaś te jedna niepozorną rzecz

Śmietana zepsuła się po jednym dniu
Yana Gayvoronskaya

Zdarzyło Ci się otworzyć śmietanę, a na drugi dzień widzisz pleśń w opakowaniu? Mimo że to delikatny produkt, nie powinien zepsuć się po jednym dniu. Jest jedna czynność, którą robimy odruchowo, a przyczynia się do szybkiego zepsucia produktu.

Śmietana zepsuła się po jednym dniu? Pewnie popełniłaś ten błąd

Sponsorowane

Śmietana najczęściej służy nam jako dodatek do zup lub sosów. Ciężko zużyć całe opakowanie na raz, dodajemy łyżkę produktu i sprawdzamy, czy jest to wystarczająca ilość. W konsekwencji próbujemy dania tą samą łyżką, a następnie zanurzamy ją w kubeczku, by dodać więcej produktu. Nasza ślina, choć w małej ilości bardzo mocno wpływa na produkty mleczne. Bakterie mnożą się w niesamowitym tempie i po kilkunastu godzinach może się okazać, że śmietana zepsuła się po jednym dniu w lodówce!

Śmietana zepsuła się po dniu

Ta zasada działa tak samo w przypadku sosów, dżemów czy białego sera. Nie mogą mieć kontaktu ze śliną, bo również zepsują się w ekspresowym tempie.

Kolejna sprawa to zachowanie higieny podczas gotowania. Ta sama łyżka nie powinna trafić do potrawy drugi raz. W jamie ustnej żyje ponad 700 różnych mikroorganizmów. Mogą być to grzyby, bakterie, wirusy lub pierwotniaki. Przekazując je swoim członkom rodziny, możesz przypadkiem zarazić ich jakąś bakterią lub wirusem, np. opryszczki.

Śmietana zepsuła się po dniu

Kolejnym razem, gdy będziesz przygotowywać zupę lub sos z dodatkiem śmietany, upewnij się, że odruchowo nie oblizujesz łyżki. Przed zanurzeniem w opakowaniu najlepiej ją przepłukać pod bieżącą wodą.

Zobacz również:

Sponsorowane
 • Miniatura:
 • Yana Gayvoronskaya
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli