w ,

Ryba rozpada się na patelni. Jak temu zaradzić?

Planujesz obiad i przypominasz sobie, że w zamrażarce leży ryba, którą tak lubisz. Chcesz ją przyrządzić, ale po ostatnim razie gdy rozpadła się na patelni rezygnujesz. Zastanawiasz się, dlaczego tak się stało? Mięso ryb jest niezwykle delikatne, wystarczy nieodpowiednie przygotowanie, by zepsuć całe danie. Jakich zasad warto przestrzegać? Sprawdź!

Smażenie ryb

Sponsorowane

Otóż to nie taka prosta sprawa, usmażyć rybę. Często powtarzamy te same błędy, które powodują rozpadnięcie się mięsa. Takie danie wygląda nie apetycznie i mało kto chce je jeść. Kolejnym problemem jest przywieranie ryby do patelni, co skutkuje przypaleniem i zamiast złotego fileta, dostajemy suchy kawałek ryby.

Co robisz nie tak?

rlat/Getty Images

Powodów rozpadania może być kilka, ale do najczęstszych należą:

Źle osuszona ryba

Sponsorowane

Tyczy się to ryb mrożonych, które po rozmrożeniu ją nasączone dużą ilością wody. W kontakcie z gorącą patelnią, mięso ulegnie rozpadnięciu. Przed smażeniem odciśnij nadmiar wody za pomocą ręcznika papierowego.

Zamrożona ryba

Nie możemy smażyć zamrożonego fileta! Ta droga na skróty, sprawi, że nasza ryba będzie do wyrzucenia.

Zbyt wysoka temperatura smażenia

Ryba nie lubi wysokich temperatur i mocnego smażenia. Spowoduje to jedynie przypalenie i rozpad struktury. W związku z tym najlepiej przygotowywać ją na średnim ogniu.

Częste obracanie ryby

Mięso ryb nie lubi obracania, jest to nie potrzebne i sprawi, że filet źle się wysmaży. W takim wypadku najlepiej wysmażyć je raz z każdej strony.

Sponsorowane

Gatunek ryby

Są takie ryby, które z natury nie mają mocnej struktury i będą się rozpadać tak czy tak. Oczywiście wskazówki wyżej wskazane pomogą w nadmiernym rozpadzie, ale nie unikną go w pełni. Do takich ryb należy m.in. dorsz czy flądra.

Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  2 komentarzy

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli