w

Powieś na drzwiczkach zmywarki zwykłą ścierkę. Efekt Cię zaskoczy!

Używasz zmywarki na co dzień? Jeśli tak, mam dla Ciebie genialny patent na idealnie suche naczynia. Wszystko czego potrzebujesz to czysta ścierka i odrobina czasu!

Chyba każdy zgodzi się ze mną, że zmywarka to ogromne ułatwienie w każdej kuchni. Nie tylko pozwala zaoszczędzić nam sporo czasu i wody, ale też odciąża nas w codziennych obowiązkach.

Należy również podkreślić, że myjąc naczynia w tradycyjny sposób, nie jesteśmy w stanie osiągnąć takich efektów, jak po myciu w zmywarce. Na przykład szkło po myciu ręcznym nigdy nie będzie tak idealnie błyszczeć, podobnie zresztą jak sztućce.

Mycie naczyń w zmywarce/źródło: Yurdakul, Getty Images Signature

I choć nie wyobrażam sobie, aby w mojej kuchni nagle zabrakło zmywarki, mam z nią jeden, mały problem. Po zakończonym myciu i otwarciu drzwi zmywarki, irytuje mnie nagromadzona woda i para m.in. na naczyniach, kubkach, czy kieliszkach. W takich warunkach, podczas opróżniania zmywarki, woda rozbryzguje się po wszystkich gadżetach kuchennych. Tworząc na nich brzydkie smugi.

Dodaj do tego jeszcze moją wrodzoną „grację”, a raczej jej brak i przepis na rozlaną wodę w całej kuchni masz gotowy. Nic więc dziwnego, że w takich przypadkach zawsze czeka mnie nie tylko ręczne suszenie wszystkich rzeczy ze zmywarki, ale też sprzątanie połowy kuchni.

Suche naczynia po myciu w zmywarce – to jest możliwe!

Wiem, że podobny problem ma wiele osób. Podczas ostatniej wizyty u teściowej, siostra mojego męża zdradziła mi genialny trik, który sprawia, że po każdym myciu wyjmuje ze zmywarki idealnie suche naczynia. Co więcej, jest to mega prosta czynność i tak naprawdę potrzebny jest jeden gadżet, który na pewno każdy z nas ma w swojej kuchni. Przechodzimy do szczegółów!

Kiedy zmywarka skończy pracować, nie wyjmuj z niej naczyń od razu. Delikatnie uchyl drzwi i rozwieś na nich kuchenną ściereczkę. Następnie przymknij drzwiczki urządzenia na 15-20 minut. I to wszystko!

Zwykła kuchenna ściereczka w mgnieniu oka wchłonie nadmiar wilgoci i pary znajdującej się w zmywarce. A Ty w końcu wyjmiesz idealnie suche naczynia za każdym razem. Czy to nie genialne? Taka mała, prosta czynność, a jak wiele może zmienić!

Zobacz także: Koleżanka przecina ręcznik papierowy na pół. Efekt zaskakuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Jeden komentarz

    Autor: Anna Nowak

    Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
    Facebook / Twitter / Napisz do Ani