w

Posyp solą gąbkę do naczyń. Efekty są zaskakujące

W każdym domu można znaleźć gąbkę do mycia naczyń. I chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć do czego ona służy. Jak się jednak okazuje, warto znać pewien trik związany z tym niepozornym przedmiotem, który jest bardzo ważny dla naszego zdrowia. O co chodzi? Już za chwilę wszystko stanie się jasne!

Mycie naczyń/ źródło: Claudio Doenitz, Getty Images
Sponsorowane

Nikt z nas nie używa gąbki do mycia jednorazowo. Zazwyczaj służą nam one przez dłuższy czas, dlatego tak ważne jest ich czyszczenie. Z dzisiejszym trikiem, który zdradzę już za chwilę, dokładne wyczyszczenie gąbki do mycia naczyń będzie proste jak „bułka z masłem”!

Dlaczego mycie gąbek do naczyń jest tak ważne?

Oczywiście chodzi tu o nasze zdrowie. Niepozorne gąbki do mycia naczyń to siedlisko wielu drobnoustrojów, które z pewnością nie są dla nas korzystne. Co więcej, podczas mycia naczyń rozprowadzamy niepożądane bakterie dodatkowo po mytych talerzach i zlewie.

A wystarczy naprawdę niewiele, aby zapobiec temu złemu zjawisku. Możesz zrobić to jeszcze dziś. Dlatego nie zwlekaj ani sekundy, zapoznaj się z pozostałą treścią artykułu i bierz się do pracy.

Gąbka do naczyń – jak ją czyścić?

Sponsorowane

Wszystko czego potrzebujesz do wyczyszczenia gąbki do naczyń to:

  Na blacie kuchennym ułóż miseczkę. Następnie umieść w środku gąbkę do mycia naczyń. Kuchenny przyrząd posyp solą i polej delikatnie octem.

  Trik na wyczyszczenie gąbki do mycia naczyń

  Na koniec zalej wrzątkiem i odstaw na 15 minut. I to wszystko! Gąbka po takim myciu jest idealnie czysta. Prawda, że to szybki i mega prosty patent?

  Zobacz także: Jak zrobić domowe tabletki do zmywarki?

  Sponsorowane
  Brak tagów przypisanych do tego postu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Jeden komentarz

    Autor: Anna Nowak

    Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
    Facebook / Twitter / Napisz do Ani