w

Posmaruj tarkę tym produktem, a zetrzesz ser w mgnieniu oka

Andrea Piacquadio, Pexels

Nie cierpisz pracować z tarką? Masz dość uciążliwego ścierania sera? Nie przepadasz za czyszczeniem tarki po ścieraniu ciasta na szarlotkę? Wiem, jak temu skutecznie zaradzić!

W każdej kuchni można znaleźć sprzęty, które używamy na co dzień. I do tej grupy bez wątpienia można zaliczyć tarkę. W końcu ścieramy na niej ser do wielu dań, robimy kruszonkę na domowe wypieki, czy też przygotowujemy warzywa do sałatki.

I o ile w teorii wszystko wydaje się proste i bezproblemowe, to w praktyce nie jest już tak kolorowo. Ścieranie na tarce chociażby miękkiego sera bardzo łatwo może zamienić się w najgorszy koszmar. Nie lepiej jest kiedy trzeba wyczyścić tarkę na szybko, a cała klei się ode sera…

Tarka z olejem – ten trik ułatwi Ci życie!

I tu przychodzi z pomocą prosty i jednocześnie skuteczny trik ze zwykłym olejem. Jeśli chcesz, bezproblemowo zetrzeć ser w mgnieniu oka, przygotuj wcześniej tarkę. Wszystko co musisz zrobić w tym przypadku, to nanieść na powierzchnię tarki z obu stron kilka kropel oleju i rozsmarować je po całej powierzchni przy pomocy kuchennego pędzelka.

Rozsmaruj na tarce olej przy pomocy pędzelka kuchennego, aby łatwiej i szybciej zetrzeć na niej produkty/źródło: stevepb pixabay, VictorH11iS, Getty Images

Dzięki temu zabiegowi, zetrzesz ser w ekspresowym tempie i to bez wysiłku. Co więcej, czyszczenie tarki po takiej pracy również będzie dużo łatwiejsze i szybsze. A wszystko to dzięki warstwie oleju, która sprawi, że ser nie będzie kleił się do tarki. Czy to nie genialne?

Patent z olejem i tarką sprawdzi się również przy warzywach, czy cieście kruchym na szarlotkę. Przygotowanie kruszonki w tym przypadku będzie proste jak „bułka z masłem”.

Koniecznie daj mi znać, co myślisz o dzisiejszym triku. Wykorzystasz go w swojej kuchni jeszcze dziś?

Zobacz także: Powieś na drzwiczkach zmywarki zwykłą ścierkę. Efekt Cię zaskoczy!

 • Miniatura:
 • Andrea Piacquadio, Pexels

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani