w

Nie wiesz, jak umyć okna bez smug? Przyda się torebka herbaty

jak umyć okna bez smug
Yuganov Konstantin

Dziś zdradzimy przydatny trik czyszczący. Jak umyć okna bez smug? Okazuje się, że skuteczny środek mamy w kuchni. Ta wiedza z pewnością się przyda!

Jeśli czytasz moje artykuły od dłuższego czasu, to doskonale wiesz, że jestem perfekcjonistką. I choć mogłoby wydawać się, że ta cecha jest przydatna, są takie sfery życia, kiedy z pozoru atut zamienia się w wadę. Oczywiście chodzi tu o sprzątanie, które często doprowadza mnie do szału. Dlaczego? Otóż nie mogę przeboleć, jeśli piekarnik nie lśni czystością, a zlew kuchenny wygląda tak, jakby był świeżo zamontowany.

Nie inaczej było do pewnego czasu w przypadku czyszczenia okien. Jestem tak uparta, że potrafiła nad tym zadaniem spędzić nawet pół dnia, aby osiągnąć zadawalające efekty. Ba, często brałam po prostu wolne, aby wyczyścić je porządnie. A jak się okazuje, wcale nie trzeba się natrudzić, aby osiągnąć zadawalające efekty dużo szybciej. Jak ro zrobić? Tego wszystkiego dowiesz się już za moment!

Jak umyć okna bez smug domowym sposobem?

Okazuje się, że szybkie i proste mycie okien bez smug jest jak najbardziej możliwe. Wszystko co musisz zrobić, aby osiągnąć takie efekty, to postawić na sprawdzony domowy patent stosowany przez nasze mamy.

Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest niepozorna torebka czarnej herbaty. Tak, dobrze przeczytałaś. Do czyszczenia okien wykorzystamy dziś torebkę herbaty. Niepozorny produkt spożywczy skrywa ogromny potencjał, który można wykorzystać m.in. do mycia okien.

Domowy środek do mycia okien – jak go zrobić?

Aby rozpocząć czyszczenie okien przy pomocy herbaty, musimy najpierw ją zaparzyć. W tym celu umieszczamy w dzbanku 3-4 torebki czarnej herbaty, po czym zalewamy ją 700 ml wrzątku. Następnie odstawiamy do zaparzenia na ok. 10-15 minut. Pamiętaj, gotowy wywar musi być mocny.

Po ostudzeniu, przelewamy mieszankę do butelki z atomizerem i stosujemy jak standardowy płyn do mycia okien. Po rozpyleniu mieszanki na tafli okna, wystarczy przetrzeć ją dokładnie kuchennym ręcznikiem. I to wszystko!

 • Miniatura:
 • Yuganov Konstantin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani