w

Nie możesz odkręcić słoika? Mamy na to kilka sposobów

Sponsorowane

Nie jestem w stanie zliczyć, ile razy miałam problem z odkręceniem słoika od mamy. Mocne zamknięcie to gwarancja udanych przetworów, ale wiąże się to również z walką, kto puści pierwsze — ty czy nakrętka? Scenariusz może być różny, zależy czy wiesz, jak zrobić to umiejętnie, niekoniecznie z użyciem siły.

Zanim poznasz triki kuchenne, możesz się zaopatrzyć w specjalny uchwyt do otwierania słoików, kosztuje parę złotych i skutecznie pomaga w walce z topornymi zakrętkami.

Poniżej kilka sposobów na otwarcie słoika:

  • Stukanie nakrętką o kant stołu lub podłogę może pomóc przy otwarciu słoika. Wieko zaczyna się luzować, a powietrze pomaga podważyć nakrętkę. Pamiętaj, by nie uderzać szklaną częścią słoika, możesz go niechcący stłuc.
Sponsorowane
olejx/Getty Images
  • Uderz dłonią w dno słoika, jeśli nakrętka w dalszym ciągu mocno trzyma słoik, możesz zrobić to ponownie. Ten sposób jest najszybszy i zwykle skutkuje przy opornych przypadkach.
  • Spróbuj podważyć wieczko nożem. Malutka szczelina w słoiku doprowadzi do wprowadzenia powietrza pod wieko, a to pomoże nam otworzyć słoik.
vinicef/Getty Images
  • Użyj wrzątku! Wstaw słoik do miski z gorącą wodą, tak by nakrętka znalazła się pod wodą. Wrzątek rozszerzy metal i ułatwi otwieranie. Uwaga! Nakrętka będzie gorąca, więc można się łatwo poparzyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.