w , ,

Najlepsze sposoby na kaca! Ratunek po szalonej nocy!

Najlepsze sposoby na kaca

Szalona noc z alkoholem jest piękna do momentu przebudzenia na następny dzień. Momentalnie zaczynasz żałować tych ostatnich kieliszków, pulsuje Ci w głowie, masz ciężkie powieki, a żołądek daje o sobie głośno znać. Taki stan to nic innego jak skutki picia alkoholu, a co za tym idzie potworne odwodnienie i brak minerałów w organizmie. Kaca nie zwalczysz tabletką przeciwbólową, trzeba tutaj nieco więcej składników, które postawią Cię na nogi.

Aby kac ustąpił, musisz dostarczyć organizmowi wszystko, co utraciłaś poprzedniej nocy. Alkohol ma w sobie toksyczne substancje, które powodują zmiany chemiczne w naszym ciele. Warto przejść się do lodówki i spożyć kilka produktów, które przyniosą ulgę. Spożycie dużej ilości płynów, witamin i minerałów pozwoli wydalić toksyczne substancje z naszego organizmu.

Najlepsze sposoby na kaca

Pierwszym z nich będzie hit ostatnich miesięcy, czyli kawa po cygańsku!

kawa z cytryną/ fot. Di Bella Coffee, canva

Pewnie nie uwierzysz, ale ta kawa ma dodatek cytryny. Możesz ją wypić zarówno przed imprezą, jak i w męczarniach o poranku. Zrób małą czarną kawę z dodatkiem kilku kropel soku z cytryny. Nie będzie to najlepsza kawa, jaką piłeś… ale czego się nie robi, by poczuć się lepiej.

Porządne nawodnienie to podstawa, twoje ciało po zakrapianej nocy jest niczym pustynia — wchłonie mnóstwo wody, a dalej będzie mu mało. Najlepiej napić się dużej ilości wody przed snem i popijać ją w ciągu dnia. Woda powinna być niegazowana, z dużą ilością minerałów w składzie.

Od samej wody, znacznie lepiej wypadnie woda z solą, czyli prosty izotonik, który jesteś w stanie przygotować w domowym zaciszu. Woda kokosowa (ta prawdziwa!) to genialny i smaczny izotonik, jednak jej cena nie jest najniższa.

Napar z mięty pieprzowej i imbiru załagodzi dolegliwości żołądkowe, powstrzyma wymioty i da ulgę. Mięta to naturalny lek na ból brzucha i nudności.

napar imbirowy/ fot. ildipapp, canva

Domowy rosół z makaronem ukoi żołądek, uzupełni niedobory w organizmie i nasyci na dłużej. Podobnie zadziałają jajka, które są pełne aminokwasów i związków, które zredukują toksyny odpowiedzialne za ból głowy i otępienie.

Czego nie robić na kaca?

Najgłupsze co możesz zrobić to „zapić” kaca alkoholem. Poczujesz się lepiej, by za kilka godzin odczuć objawy kaca dwa razy mocniej, a odwodnienie ciała będzie w krytycznym stanie.

Picie dużej kawy nie jest zalecane, działa ona moczopędnie i może doprowadzić do jeszcze większego odwodnienia organizmu. Lepiej sięgnij po wodę, napar z imbiru lub kawowy szot z cytryną.

Sposoby na kaca będą przydatne się w momencie, gdy nasz organizm powie dość. Przed pójściem na imprezę zadbaj o dobry, tłusty posiłek, który będzie asekurował twój żołądek i sprawi, że alkohol lepiej wchłonie się do krwi.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    9 komentarze

    Autor: Ola Zając

    Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
    Napisz do Oli