w

Mieszanka do mycia podłóg, która gwarantuje lśniące panele. Nigdy więcej żadnych smug

Mieszanka do mycia podłóg
Casarsa, Getty Images Signature

Podłogi w naszych domach są bardzo często przecierane, lecz na co dzień nie każdy wymaga od nich, by lśniły jak z katalogu meblarskiego. Kiedy jednak przychodzą święta, wiele osób wymaga, by ich podłogi lśniły nienaganną czystością. Tytułowa mieszanka do mycia podłóg Ci w tym pomoże!

Brzydkie smugi na panelach dają złudne wrażenie, że nasza podłoga jest brudna, a mopa nie widziała już jakiś czas. Przyczyn może być kilka, ale najczęściej winny jest źle dobrany detergent, który zostawia smugi na gładkiej powierzchni.

Mieszanka do mycia podłóg za kilka groszy?

Mieszanka do mycia podłóg
mycie paneli w domu/ fot. senkaya, Getty Images

Zacznijmy od tego, że aby mieć czystą podłogę, musisz mieć czystego mopa. Tkanina na mopie ma to do siebie, że bardzo szybko się brudzi i trzeba ją często wymieniać, gdyż nawet ręczne pranie nie za wiele się zdaje. Na święta najlepiej zainwestować w nową powłokę do mopa.

Mieszanka do mycia podłóg, o której dzisiaj mowa to sól z dodatkiem płynu do naczyń. Może to brzmieć dość niecodziennie, ale ta popularna przyprawa skutecznie działa na wszelkie plamy i smugi na naszych panelach.

Zalej wiadro od mopa do połowy wysokości, dodaj szklankę zmielonej soli i kilka kropel płynu do naczyń. Wymieszaj całość i zmyj podłogi. Gwarantujemy, że będą lśnić jak nowe!

Drugi sposób, który równie dobrze może oczyścić panele i nadać im blasku, jest rozpuszczenie tabletki do zmywarki. Albowiem jest w niej mnóstwo mocnych detergentów, a tym samym dobrze zadziała na wszelkie uporczywe plamy na podłodze.

 • Miniatura:
 • Casarsa, Getty Images Signature

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Ola Zając

   Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
   Napisz do Oli