w , ,

Kuchenne niezbędniki. Jakie produkty musisz mieć zawsze w swojej kuchni?

Sponsorowane

Na pewno zastanawialiście się kiedyś jakich produktów nie może zabraknąć w kuchni. Każdy z nas ma swoje upodobania względem jedzenia, ale „spoiwo” najczęściej jest to samo. Zgadujemy że pewnie je już masz, ale nie zaszkodzi, by stworzyć „listę ratunkową” np. dla męża!

Jajka

Produkt który może zostać wykorzystany na miliony sposobów. Może stanowić oddzielne danie, dodatek lub spoiwo sypkich produktów. Trudno sobie wyobrazić gotowanie czy pieczenie bez jajek.

Tookapic/Pexels
Sponsorowane

Makaron/ryż/kasza

Produkty zbożowe można przygotować w kilka chwil, do tego sos, mięso lub warzywa i obiad gotowy. Dzięki nim zapewniamy sobie odpowiednią ilość węglowodanów, które działają na zasadzie paliwa w naszym organizmie. Możesz je długo przechowywać, wystarczy im suchy i zamknięty pojemnik np. słoik.

Valeriy_G/Getty Images

Oliwa z oliwek

Zdrowe źródło tłuszczu, możesz go wykorzystać do smażenia mięsa, ryb i drobiu. Jest dobrym dodatkiem do sosów, czy solo do skroplenia sałatki czy mozzarelli z pomidorami. Wiele wytrawnych przepisów opiera się na oliwie.

dulezidar/Getty Images Pro

Passata pomidorowa

Z braku czasu takie pomidory mogą stać się naszym przyjacielem. Zrobisz z nich zarówno sos, zupę czy dip do pizzy. Wersja z przyprawami czy chilly jeszcze bardziej ułatwi nam sprawę. Taka passata jest o wiele zdrowsza od sosu ze słoika.

Sponsorowane
fcafotodigital/Getty Images Signature

Mrożone warzywa

Czy wiesz, że dzienne zapotrzebowanie na warzywa i owoce to 400 gramów? Zjedzenie takiej ilości na raz może być trudniejsze niż się wydaje, dlatego polecamy podzielić to na mniejsze ilości do każdego posiłku. Zimową porą mamy ograniczony dostęp do świeżych warzyw, ale z pomocą przychodzą mrożonki! Możesz rozmrozić taką ilość, jaka jest Ci akurat potrzebna, a nic się nie zmarnuje.

Juranmonino/ Getty Images Signature

Miód

A gdyby tak zastąpić cukier miodem? Jest to zdrowa alternatywa do białego słodzika, który nie pomaga naszemu zdrowiu. Chyba nie musimy tłumaczyć, że miód komponuje się idealnie z większością dodatków. Pamiętaj tylko by nie traktować go wrzątkiem, bo straci swoje właściwości!

Gasfull/pixabay

Bardziej rozbudowana lista zakupów znajduje się tutaj. Sprawdź co warto włożyć do sklepowego wózka!

Sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.