w

Koleżanka przecina ręcznik papierowy na pół. Efekt zaskakuje!

Święta to nie tylko pyszne jedzenie i wspólne kolędowanie. To także generalne porządki. I dziś dowiesz się, jak zamienić zwykły ręcznik papierowy w skuteczny środek sprzątający.

Dziś Wigilia i w każdym domu pewnie już pachnie świątecznymi potrawami i domowymi wypiekami. Ostatnie godziny przed uroczystą wieczerzą będą wypełnione porządkami całego bałaganu związanego ze świątecznym menu.

Sponsorowane

I pewnie najwięcej do posprzątania będzie w kuchni, bo to w końcu tam najwięcej się działo. I dziś pokażę Ci, jak w kilka minut wyczarować nawilżające ściereczki do sprzątania. Genialnym patentem podzieliła się ze mną moja koleżanka Anka.

Ręcznik papierowy zamień w nawilżające ściereczki do sprzątania!

Po ostatnich zakupach świątecznych postanowiłam spontanicznie odwiedzić moją koleżankę Ankę i wypić z nią kawę. Kiedy weszłam do jej kuchni, zastałam ją przy wyspie kuchennej z ręcznikiem papierowym ułożonym poziomo na desce do krojenia i nożem w ręku.

Zaciekawiona od razu zapytałam, co też takiego będzie robić. Zażartowałam nawet, że przez nawał świątecznych przygotowań pewnie chciała pokroić chleb, a na desce przez pomyłkę znalazł się ręcznik papierowy. Anka od razu zaprzeczyła. I powiedziała, że doskonale wie, co robi. Mam jej dać 5 minut i zaraz wszystko stanie się jasne!

Sponsorowane

I faktycznie tak się stało. Anka najpierw przecięła ręcznik papierowy na pół. Następnie wrzuciła go do miski, dodając do niej ulubiony płyn do płukania oraz 60 ml wody. Całość przykryła i powiedziała, że skończyła i teraz spokojnie może napić się ze mną kawy, bo jej projekt będzie gotowy za 2-3 godziny.

Kiedy usiadłyśmy do stołu z naszymi kawami, Anka wyjaśniła, że właśnie pokazała mi, jak w szybki i prosty sposób zrobić domowe ściereczki nawilżające do sprzątania. Dzięki temu trikowi nie tylko zaoszczędza pieniądze, ale też tworzy ściereczki z ulubionym zapachem, który potem unosi się w całym domu.

Co więcej, zdaniem Anki ręcznik papierowy okazuje się świetnym materiałem do wycierania kurzy, usuwania tłustych plam i polerowania błyszczących powierzchni. I zawsze ma go pod ręką. Kiedy bierze się za porządki, nie musi jechać specjalnie po środki do czyszczenia, które jak na złość właśnie się skończyły. Robi je samodzielnie, a wszystkie potrzebne składniki można bez problemu znaleźć w każdym domu.

Domowe nawilżające ściereczki z ręcznika papierowego zamiast gotowych detergentów/źródło: Carlos Alberto Kunichek, Getty Images

Pomysł Anki bardzo mi się spodobał. I sama postanowiłam przygotować nawilżające ściereczki domowe z ręcznika papierowego. Podobnie jak Anka, użyłam ulubionego płynu do płukania. I teraz w całym mieszkaniu unosi się piękny, kwiatowy zapach. U Ciebie też tak może być!

Zobacz także: Jak prawidłowo przechowywać kawę? W taki sposób nie wywietrzeje

Sponsorowane
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Jeden komentarz

    Autor: Anna Nowak

    Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
    Facebook / Twitter / Napisz do Ani