w

Kilka sposobów na oszczędzanie w trakcie zakupów spożywczych. Dzięki nim będziesz oszczędzała spore sumy!

W dobie szalejącej inflacji oszczędzamy na każdym kroku. W naszym koszyku znajdują się najpotrzebniejsze produkty, a szaleństwa w kuchni pozostawiamy na wyjątkowe okazje. Sposobów na oszczędzianie jest mnóstwo, ale warto podkreślić że wiele z nich nie zdaje egzaminu w realnym życiu. W tym zestawieniu postaramy się podrzucić parę pomysłów na oszczędzanie, które nie są jedynie pięknym snem.

Jeśli aktualn ceny Cię przerażają, to nie mamy dobrych wiadomości. Po wakacjach możemy spodziewać się kolejnych podwyżek! Wedłóg raportu Narodowego Banku Polskiego, szczytowy wzrost cen na poziomie 18,8% przypadnie na I kwartał 2023 roku. Dopadły nas trudne czasy, z którymi trzeba walaczyć na każdym kroku. Możemy zacząć od zakupów w markecie.

Sponsorowane

#1 Lista zakupów

Czy wiesz że najczęstrzą przyczyną wysokiego rachunku jest dobieranie produktów, które nie są nam wcale potrzebne? Jeśli zaplanujesz posiłki na cały tydzień, będzie Ci łatwiej zrobić listę probuktów, które musisz kupić. W sklepie skrupulatnie się jej trzymaj i nie dobieraj produktów, bo np. jest na nie promocja.

#2 Opakowania rodzinne XXL

Kupowanie tak zwanych „rodzinnych” opakowań jest często bardziej opłacalne. Przed włożeniem produktu porównaj go z mniejszym opakowaniem i sprawdź cenę, czasami producenci chcą nas „naciąć”, w wyniku czego duży produkt nie jest już tak bardzo opłacalny.

#3 Zakupy online

Sponsorowane
Kindel Media / Pexels

Dużo osób o tym nie wie, ale sieci dużych marketów mają opcje zakupów online, które są świetnym sposobem na oszczędzanie! Zacznijmy od tego że nie marnujemy paliwa na dojazd do sklepu, kupujemy wyłącznie zakupy z listy, nie kuszą nas inne produkty ze sklepowych półek. Dzięki zakupom przez internet możemy porównać ceny z poszczególnych sklepów, ich promocje i programy lojalnościowe.

#4 Programy lojalnościowe

Jest cała masa programów z korzyściami dla klienta, poczynając od aplikacji na smartfona, kart stałego klienta czy kuponów na wykorzystanie przy nastepnych zakupach.

#5 Marki sklepowe

Open Food Facts

Nie bój się kupować produktów od marki danego sklepu, często ich produkty są równie dobrej jakości, a składy pozytywnie zaskakują. Na korzyść wypada również cena, która jest znacznie niższa w porównaniu do znanych marek.

Sponsorowane

#6 Kupowanie na zapas to nie zawsze dobre rozwiązanie

Promocja na dużą ilość pakowanej szynki? W pierwszej chwili łapiesz się na tym że warto ją kupić, ale czy na pewno jesteś ją w stanie zjeść przed upływem daty ważności? Kupuj mądrze by nie marnować jedzenia.

#7 Pij wodę z kranu

pixelshot

Dzienne spożycie wody jest bardzo duże, więc w przeliczeniu na słotówki marnujemy sporą ilość pieniędzy na butelkowaną wodę. Warto zainwestować w dzbanek z filtrem lub po prostu pić kranówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli