w

Jakiego mięsa nie należy jeść na surowo?

mięsa

Wybór mięsa do obiadu to nie łatwa sprawa. Mąż lubi wieprzowinę, dzieci kurczaka a ty masz ochotę na wołowinę w sosie. Polacy są dość mięsożernym narodem i raczej nie wyobrażają sobie dania bez kotleta. Są takie rodzaje mięsa, których nie należy jeść na surowo. Jeśli masz zamiar je przygotować, upewnij się, że są dopieczone.

W kategorii surowego mięsa, które spożywamy najczęściej, jest wołowina. Robimy z niej tatar i carpaccio. Kolejne na liście są steki wołowe o różnym stopniu wysmażenia. Surowa wołowina musi być dobrej jakości, nieświeża będzie niesmaczna.

W takim razie, jakie mięso nie może być podawane na surowo. Otóż to, które jadamy najczęściej — kurczak i wieprzowina. Surowe mięso tych zwierząt może być niebezpieczne dla naszego zdrowia! Zwróć na to uwagę, gdy robisz obiad w swoim domu, konsekwencją może być wiele chorób układu pokarmowego.

Podobnie jest ze starym mięsem. Będzie ono wpływać na nasze zdrowie, bardzo łatwo się nim zatruć.

Nie jedz surowego kurczaka oraz wieprzowiny!

sontung57/Canva

Zjedzenie surowego mięsa kurczaka i wieprzowiny może się dla nas źle skończyć. Mały kawałek może przysporzyć nam zatrucia pokarmowego i chorób bakteryjnych. Surowa wieprzowina może sprawić, że zainfekujemy się pasożytami.

Kiedy masz zamiar przygotować grubszy kawałek mięsa np. pieczeń, koniecznie sprawdź, jak wygląda w środku. Jeśli jest nadal różowa i krwista potrzebuje dopieczenia.

Jak poznać czy mięso jest świeże?

mięso mielone/Canva

Świeża wieprzowina i kurczak mają ładny różowy kolor, drób jasnoróżowy a wieprzowina ciemno-różowy. Jeśli widzisz, że zaczyna blednąć lub ma brzydki zapach, nie kupuj go pod żadnym pozorem! Świeże mięso nie ma praktycznie żadnego zapachu, jeśli go czujesz, oznacza to, że zaczął się proces rozkładu.

Jeśli kupujesz go w markecie, sprawdź całe opakowanie. W środku nie powinno być za wiele wody, która przelewa się luzem. Poniżej sprytny trik jak sprawdzić mięso w markecie.

Sprawdź równie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli