w

Jakie banany kupować? Na to powinieneś zwracać uwagę

Lubisz banany? Ale czy wiesz, jakie banany kupować, aby mieć pewność, że będą dobre przez kilka dni? Na co powinniśmy zwracać uwagę podczas ich zakupu? Tego wszystkiego dowiesz się już za moment!

Zakupy potrafią wykończyć. Tym bardziej jeśli kupimy coś nierozważnie, a z czasem okazuje się, że termin przydatności jest niezbyt długi. Chodzi mi tu oczywiście o produkty spożywcze, które wykorzystujemy w ciągu kilku dni.

Dla przykładu banany. Nigdy nie kupujemy ich pojedynczo. Zazwyczaj kupujemy całą kiść, tak aby cieszysz się smakiem ulubionych owoców przez kilka najbliższych dni. Dlatego tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na pewne cechy charakterystyczne owocu, które pomogą nam dokonać najlepszego wyboru. I tak się składa, że wiem dokładnie, co powinno zwrócić naszą uwagę przy wyborze bananów. Ty również za chwilę będziesz to wiedzieć!

Jakie banany kupować?

W przypadku bananów wszystko sprowadza się tak naprawdę do ich koloru. Im banan jest bardziej zielony, tym dłużej będziemy mogli przechowywać go w swoim domu. Jeśli więc chcesz, wykorzystać banany na przestrzeni kilku dni, warto wziąć te z zielonkawą barwą, które są dosyć twarde. Nie są one jeszcze w pełni dojrzałe, ale jeśli będziesz przechowywać je w odpowiedni sposób, w ciągu kilku dni idealnie dojrzeją. Tym samym nie zmarnujesz ani jednego owocu.

Z kolei, jeśli kupisz banany w tym samym dniu, kiedy chcesz je użyć, lepiej wybrać owoce idealnie żółte i miękkie. Możesz również kupić takie owoce np. w piątek i wykorzystać w trakcie weekendu. A dla osób, które lubią bardzo słodkie banany, polecam zakup bananów z brązowymi plamkami. Należy jednak pamiętać, że ich okres przydatności jest bardzo krótki, więc najlepiej wykorzystać je od razu.

Zobacz także: Czy mrożenie sernika jest bezpieczne? Tak, ale musisz pamiętać o jednej sprawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Jeden komentarz

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani