w

Jak zamrozić nadmiar krokietów? Jest tylko jedna zasada

Jak zamrozić nadmiar krokietów
fotek, Getty Images

Miałaś kiedyś taką sytuację, że pozostał Ci nadmiar krokietów i jedynym ratunek przed ich zmarnowaniem było zamrożenie? Oczywiście jest to dobry pomysł, ale musisz spełnić jeden warunek! Inaczej po odmrożeniu będą gumowate i niesmaczne.

Z reguły nie liczymy ilości zrobionych krokietów, wszystko zależy od tego, ile usmażyliśmy naleśników i przygotowałyśmy farszu. Kiedy jednak widzisz, że krokietów wyszła spora ilość i z pewnością nie będziesz w stanie tego przejeść, warto je zamrozić.

Sponsorowane

Jak zamrozić nadmiar krokietów? Muszą być bez panierki!

Jak zamrozić nadmiar krokietów
mrożenie krokietów/ fot. pixelshot

Mrożona panierka to nic dobrego, po odmrożeniu nabiera wilgoci, traci sprężystą strukturę i zaczyna odpadać. Tyczy się to nie tylko krokietów, ale i kotletów schabowych, więc warto pamiętać o tej zasadzie w przypadku wszystkich panierowanych przysmaków. Już wiesz, dlaczego należy zamrozić nadmiar krokietów bez panierki.

Odmrożenie krokietów nie zajmie nam dużo czasu, a świeża panierka sprawi, że nie poczujemy różnicy w smaku. Smażenie i tak byłoby konieczne w przypadku odgrzewania potrawy, nie polecamy robienia tego w mikrofalówce. Krokiety mogą być gorące z zewnątrz a zimne w środku. Dodatkowo całość straci elastyczność i będzie mało apetyczna.

Zobacz także:

Sponsorowane
Brak tagów przypisanych do tego postu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Autor: Ola Zając

      Ola to pasjonatka kulinariów od najmłodszych lat. Od zawsze eksperymentowała w kuchni, tworząc niebanalne połączenia smaków i aromatów. Swoje inspiracje czerpie z kuchni różnych kultur, a w wolnym czasie lubi podróżować po świecie w poszukiwaniu nowych doświadczeń kulinarnych.
      Napisz do Oli