w

Jak wyczyścić rolety materiałowe? Domowy patent jest niezawodny

jak wyczyścić rolety materiałowe
Volodymyr Shtun, Getty Images

Dziś zajmiemy się porządkami w domu i odpowiemy na pytanie: jak wyczyścić rolety materiałowe. Oczywiście domowym sposobem!

Praktycznie w każdym domu i mieszkaniu możemy zaobserwować w oknach zamontowane rolety. I najczęściej są to rolety materiałowe, które zapewniają nam prywatność w naszych 4 kątach. Jest to również skuteczne rozwiązanie na spokojny sen, jeśli chcemy pospać dłużej, a drażnią nas promienie słoneczne. Zresztą nie ma się co rozpisywać na ten temat, bo zasadę i korzyści ze stosowania rolet zna każdy.

I choć rozwiązania tego typu ułatwiają codzienne funkcjonowanie, problem pojawia się po dłuższym czasie ich użytkowania. Z biegiem czasu zbiera się na nich nie tylko kurz, ale i zabrudzenia. Jak skutecznie się ich pozbyć? I co zrobić, żeby rolety wyglądały jak nowe? Tego wszystkiego dowiesz się już za moment!

Jak wyczyścić rolety materiałowe?

Oczywiście rolety materiałowe mogą posłużyć nam przez wiele lat. Jednocześnie, przy odpowiednim użytkowaniu i regularnej pielęgnacji, mogą zachwycać perfekcyjną formą. I właśnie na tym aspekcie chce się dzisiaj skupić. Jak je czyścić w skuteczny sposób, aby jednocześnie ich nie uszkodzić?

Zanim weźmiemy się za czyszczenie rolet, powinniśmy dokładnie je odkurzyć z nagromadzonego kurzu. I tu możesz wykorzystać zarówno odkurzacz z odpowiednią końcówką, jak i włochatą szczotkę do pajęczyn oraz szczotkę do zbierania sierści. Wybierz takie rozwiązanie, które najbardziej Ci odpowiada.

Dopiero po dokładnym pozbyciu się kurzu, możemy przejść do czyszczenia okiennych rolet.

jak wyczyścić rolety materiałowe
Rolety materiałowe w oknach/źródło: Syda Productions

Domowy środek do czyszczenia rolet materiałowych – jak go zrobić?

Aby przygotować skuteczny środek do czyszczenia rolet materiałowych, potrzebujemy 250 ml ciepłej wody, 1/3 szklanki sody oczyszczonej oraz kilka kropel płynu do mycia naczyń. Składniki łączymy ze sobą, po czym przelewamy mieszankę do butelki z atomizerem. Teraz wystarczy nanieść miks na powierzchnię rolety, odczekać 5 minut i wyczyścić ją przy pomocy wilgotnej ściereczki. Pamiętaj, musi być to miękka ściereczka, aby nie uszkodziła struktury czyszczonej rolety.

Na koniec przecieramy całą powierzchnię rolety suchą ściereczką, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci. I to wszystko! Odkurzanie rolet najlepiej wykonywać raz w miesiącu. Zaś gruntowne czyszczenie można spokojnie powtarzać co 3-4 miesiące. I to wszystko!

 • Miniatura:
 • Volodymyr Shtun, Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Autor: Anna Nowak

   Ania to osoba z pasją do gotowania, która lubi eksperymentować w kuchni, poszukuje nowych smaków i inspiracji z różnych kultur kulinarnych, a następnie dzieli się nimi tutaj na coolinarny.pl, aby pomóc innym w przygotowaniu pysznych dań.
   Facebook / Twitter / Napisz do Ani